Jak pisze w komunikacie grupa kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego, prawo nie przewiduje dodatkowego dnia wolnego od pracy na przyjęcie szczepienia przeciwko COVID-19. Zarazem jednak nie zabrania pracodawcy przyznać dodatkowego dnia wolnego pracownikowi na podstawie przepisów wewnątrzzakładowych. "Dlatego też grupa kapitałowa PHH wprowadza możliwość odebrania dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich zaszczepionych pracowników. Uprawnionymi do uzyskania tej formy benefitu są wszyscy pracownicy, którzy uzyskali certyfikat szczepień przeciwko COVID-19, bez względu na datę jego uzyskania. Dzień wolny przysługuje jednorazowo na wniosek pracownika po okazaniu posiadanego certyfikatu".

Czytaj więcej

PHH: Nie wykorzystujemy pandemii do przejmowania hoteli

Jaki jest cel akcji? - Nasza branża bardzo mocno odczuła skutki kryzysu wywołanego pandemią – mówi prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie. - Szczepienia przeciwko COVID-19 to obecnie najlepszy sposób przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa, ale również najlepsza droga, by cała gospodarka, w tym zwłaszcza turystyka i hotelarstwo, mogła wrócić na właściwe tory. Dla nas niezwykle ważne jest zdrowie naszych pracowników, dlatego też dajemy możliwość odebrania dnia wolnego, jako formy rekompensaty, wszystkim zaszczepionym pracownikom, a tym samym zachęcamy pozostałych, którzy jeszcze nie skorzystali z tej formy ochrony przed koronawirusem, do szczepień.

W PHH w całym kraju zatrudnionych jest 684 osób, w tym największa grupa na Mazowszu - informuje nas rzeczniczka prasowa PHH Magdalena Szefernaker. Jednak nie wiadomo, ilu pracowników jest zaszczepionych, a ilu nie. "Nie mamy prawa pozyskiwać takich informacji od pracowników" - wyjaśnia Szefernaker.