Grecka sieć Mitsis zainwestuje w kamienicę odkrywcy Troi. Powstanie luksusowy hotel

36 milionów euro będzie kosztować renowacja rezydencji odkrywcy Troi, archeologa Heinricha Schliemanna w Atenach. Grupa Hotelowa Mitsis zamieni ją w luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel.

Publikacja: 03.04.2023 14:20

Rezydencja Schliemanna, Mela, stoi przy jednej z głównych ulic Aten, ulicy Panepistimiou

Rezydencja Schliemanna, Mela, stoi przy jednej z głównych ulic Aten, ulicy Panepistimiou

Foto: Materiały Mitsis Hotels

Czteropiętrowa rezydencja – znana również jako Megaron Mela – znajduje się w centrum Aten przy ulicy Panepistimiou. Zaprojektował ją niemiecki architekt Ernst Ziller, a powstała pod koniec XIX. Dzięki inwestycji w hotelu znajdzie pracę 150 osób - pisze grecki portal Greek Travel Pages.

Grupa Mitsis ma przebudować kamienicę na hotel, ale z poszanowaniem dla historii tego obiektu, i jego otoczenia. Prace mają być prowadzone z porozumieniu z instytucjami odpowiedzialnymi za architektur,ę miasta i z Ministerstwem Kultury.

Umowa dzierżawy przewiduje możliwość korzystania z budynku przez 35 lat z opcją przedłużenia na 10 kolejnych. - Bazując na swoim 45-letnim doświadczeniu w branży hotelarskiej, Grupa Mitsis Hotels wykorzysta nieruchomość w najlepszy i najbardziej efektywny sposób, przynosząc korzyści Grecji i jej gospodarce – zapewnia Stavros Mitsis, dyrektor generalny Grupy.

W kamienicy znajduje się drugie najstarsze kino w Atenach, „Ideal”. Firma ma plany z nim związane, ale na razie czeka na badania inżynieryjne, które są niezbędne, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym.

Czytaj więcej

Grecka wyspa protestuje. „Nie zamykajcie nam atrakcji turystycznej!”

Grupa Mitsis ogłosiła też, że przebuduje źródła termalne w nadmorskim mieście Kamena Vourla w środkowej Grecji. Ten projekt pociąga za sobą inwestycje w wysokości 50 milionów euro i zakłada odnowienie nieruchomości o powierzchni 475 tysięcy metrów kwadratowych, renowację opuszczonych hoteli „Radion” i „Thronion” wybudowanych w latach 30-tych XX wieku, centrum hydroterapii „Asclepios”, „Hipokrates” i remont hotelu Mitsis Galini. Projekt zakłada wykorzystanie źródła termalnego „Georgala”, stworzenia terenów zielonych, parkingów, chodników, ścieżek rowerowych i parku.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny