Przez 14 miesięcy liczonych od początku 2022 roku finansowe wsparcie uzyskało 37 inwestycji hotelowych zrealizowanych w regionie Antalyi. W sumie powstało dzięki temu 14 tysięcy dodatkowych łóżek noclegowych - pisze turecki portal Turizm Guncel.

Zdaniem ministra turystyki Turcji Mehmeta Nuriego Ersoya region nie potrzebuje już kolejnych inwestycji hotelowych. - Nie potrzebujemy nowych łóżek, zwłaszcza w Antalyi. Musimy uprawiać turystykę kwalifikowaną, chronić nasze dziedzictwo kulturowe i naturalne, które odróżnia nas od naszych konkurentów - mówi i dodaje, że resort, którym kieruje w ostatnich latach, podążał właśnie tą ścieżką.

Czytaj więcej

Popularna wśród polskich turystów marka otwiera dwa luksusowe hotele w Egipcie

Wspomniane inwestycje, które zostały dotowane, wsparcie otrzymały od Ministerstwa Przemysłu i Technologii. W sumie kwota dofinansowania zamknęła się na poziomie 9,2 miliarda lir tureckich, czyli prawie 470,1 miliona dolarów. Chodzi o hotele różnej kategorii - od trzygwiazdkowych (14 obiektów) przez czterogwiazdkowe (9 obiektów) aż po pięciogwiazdkowe (14 obiektów).