Popularna wśród polskich turystów marka otwiera dwa luksusowe hotele w Egipcie

Dwa luksusowe obiekty, jeden w Marsa Alam, drugi pod Hurghadą to tegoroczne nowości Grupy Hotelowej Jaz. Firma należąca do Grupy Travco posiada w sumie ponad 60 obiektów działających pod trzema markami w Egipcie, Tunezji, Jordanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Publikacja: 21.04.2023 07:44

Popularna wśród polskich turystów marka otwiera dwa luksusowe hotele w Egipcie

Foto: Adobe Stock

Riviera by Jaz to pięciogwiazdkowy hotel położony w zatoce Marsa Mares Bay w Marsa Alam w pobliżu jednych z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Znajdzie się w nim 287 luksusowych pokojów i suite, restauracje, baseny, centrum spa oraz klub dla dzieci. Obiekt ma się otworzyć w tym roku.

Kolejnym hotelem z sieci, który ma zacząć przyjmować gości w 2023 roku, jest Magic World Serena Beach Club by Jaz w Sahl Hasheesh. To miejsce także przeznaczone dla rodzin z dziećmi, oddalone 27 kilometrów od lotniska w Hurghadzie i leżące niedaleko od miejsc, w których można uprawiać nurkowanie i surfing, ale też wybrać się na safari. W ośrodku znajdzie się 630 pokojów, baseny i kilka restauracji.

Czytaj więcej

Egipt potrzebuje walut. Szuka chętnych na pięciogwiazdkowe hotele państwowe

Grupa zapowiada na swojej stronie kolejne otwarcia. Mowa o Amara Hotel by Jaz oddalonym o 10 minut jazdy od lotniska w Marsa Alam. Przewidziano tam 272 pokoje, restauracje, dostęp do prywatnej plaży, baseny, spa i klub dla dzieci. Firma nie podaje, kiedy ten obiekt zacznie przyjmować gości.

Także w regionie Marsa Alam działać ma pięciogwiazdkowy Jaz Assila Resort ze 159 eleganckimi pokojami i wieloma atrakcjami. Ten obiekt zacznie działać w przyszłym roku.

Grupa Jaz Hotels posiada ponad 60 obiektów i statków wycieczkowych w Egipcie, Tunezji, Jordanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich działających pod markami Jaz, Iberotel i Sol Y Mar Hotels & Resorts, jest też właścicielem trzech megakompleksów wakacyjnych: lmaza Bay na północnym wybrzeżu kraju, Madinat Makadi w Hurghadzie i Madinat Coraya w Marsa Alam.

Sieć Jaz dysponuje w sumie 33 obiektami (9487 pokojów). Hotele tej marki są też bardzo popularne wśród polskich turystów, w ofercie polskich touroperatorów można ich znaleźć 20 - zarówno w różnych regionach Egiptu, jak i w Tunezji.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny