Ponad 90 procent samolotów linii lotniczych z grupy Ryanaira, czyli oprócz irlandzkiego przewoźnika także Lauda, Buzz i Malta Air, będzie „w najbliższych tygodniach uziemionych” – oświadczył Ryanair.

To przedłużenie wcześniej ogłoszonej decyzji. Jak tłumaczy Raynair, chodzi o to, że większość krajów Unii Europejskiej wprowadziła zakazy lotów lub inne ograniczenia. „Będziemy przestrzegać tych ograniczeń przez cały czas. Współpracujemy z rządami UE, aby utrzymać niektóre połączenia lotnicze, nawet jeśli obłożenie samolotów jest bardzo małe. Dzisiaj (poniedziałek 30 marca) przedłużamy skrócony rozkład lotów o kolejny tydzień, czyli do czwartku, 9 kwietnia. Niektóre trasy będą obsługiwane przez Ryanaira codziennie, inne natomiast raz w tygodniu”.

Jak dodaje przewoźnik, wszystkie jego samoloty są codziennie dezynfekowane. Przy małym obłożeniu pasażerowie są tak rozmieszczeni, żeby nie siedzieli za blisko siebie. Dlatego pasażerowie powinni zrozumieć te nowe zasady i współpracować z załogami, które „w trudnych czasach starają się utrzymać
ważne połączenia z/do Irlandii i z/do Wielkiej Brytanii, aby ułatwić pasażerom i ich rodzinom radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi, które mogą wymagać pilnych podróży w nadchodzących dniach i tygodniach”.