Wizz Air uruchomił dziś trasę z Rzeszowa do Eindhoven w Niderlandach, o czym zawiadamia w komunikacie. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty.

– Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów – mówi prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie. – Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który mimo pandemii dynamicznie rozwija działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Airem i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa – dodaje Hamryszczak.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air wznawia loty z Polski

– To historyczny moment w rozwoju naszego lotniska. Po 15 latach pojawia się u nas nowa, niskokosztowa linia lotnicza, której potencjał otwiera przed portem w Jasionce szansę na szybki powrót na ścieżkę wzrostu, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Jestem przekonany, że połączenie z Niderlandami zwiększy zainteresowanie mieszkańców z tego kraju ofertą turystyczną Podkarpacia i pomoże rozwinąć nasze kontakty biznesowe – mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.