25 października KLM uruchomi regularne z Poznania do Amsterdamu – informują w komunikacie przewoźnik i poznańskie lotnisko. Embraer E175 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 20 w klasie biznes będzie kursować na tej trasie codziennie (start z Poznania o godzinie 16.50). Stolica Wielkopolski to piąte miasto w Polsce, po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, z którego będzie latał holenderski przewoźnik.

– Decyzja KLM-u o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wyraz pewności i zaufania, jakie linia lotnicza pokłada w polskim rynku – mówi dyrektor generalny sprzedaży Air France’u i KLM-u w Polsce Frantisek Siling, cytowany w komunikacie. – Grupa Air France-KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym przez pandemię covidu-19, co więcej, otwiera nowe trasy. Pod tym względem dla Polski to wyjątkowy rok. W lipcu Air France rozpoczął loty między Paryżem a Krakowem – przypomina.

CZYTAJ WIĘCEJ: Air France wraca do Polski

– Nowe połączenie już jest. Teraz wszystko zależy od tego, jak na decyzję KLM-u zareaguje biznes. Mam nadzieję, że w warunkach pandemii uda się zapewnić wystarczającą liczbę pasażerów, by ten kierunek mógł się utrzymać. Kryzys w branży lotniczej to także szansa na nowe rozdanie oraz nowe możliwości rozwoju Poznania i poznańskiego lotniska – komentuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski dodaje, że połączenie zostało uruchomione nie tylko z myślą o przedstawicielach biznesu czy uczestnikach city breaków, ale także o tych pasażerach, którzy jedną linią lotniczą będą chcieli polecieć z Poznania w świat. Przed pandemią siatka KLM-u liczyła ponad 160 miast na pięciu kontynentach. Od sierpnia do października w jego rozkładzie będzie już 91 miast w Europie i 61 poza nią Europą.

ZOBACZ TAKŻE: Więcej Europy i Bliskiego Wschodu w ofercie KLM-u

Siatka poznańskiego lotniska liczy aktualnie ponad 40 regularnych połączeń.