KLM odbudowuje siatkę lotów. W planach Bali, Phuket i Cancún

Holenderski przewoźnik odbudowuje siatkę połączeń międzykontynentalnych sprzed pandemii. Zapowiada między innymi wznowienie połączenia na Bali i uruchomienie lotów na Phuket i do Cancún.

Publikacja: 26.07.2021 15:51

KLM odbudowuje siatkę lotów. W planach Bali, Phuket i Cancún

Foto: Fot. materiały prasowe

W sezonie letnim siatka KLM liczyć będzie ponad 60 tras międzykontynentalnych i prawie do 100 miast w Europie, co oznacza prawie całkowity powrót do stanu z lata 2019 roku – informuje przewoźnik w komunikacie. Co więcej, przybędzie 11 nowych kierunków.

Ameryka Południowa i Karaiby

Letnia siatka lotów KLM-u do Ameryki Południowej i na Karaiby obejmuje 17 kierunków – tyle samo, ile w sezonie letnim 2019 roku. Pojawiły się w niej dwa kostarykańskie kierunki, San José i Liberia, które niegdyś oferowane były tylko zimą. W szczycie letniego sezonu jest więcej połączeń na Antyle Holenderskie – 24 loty tygodniowo na Arubę, Bonaire i Curaçao (w 2019 roku było to 17 lotów tygodniowo).

Jesienią wystartują loty na dwóch nowych trasach – do Port of Spain (Trynidad i Tobago) i Bridgetown (Barbados).

Afryka

Siatka lotów do Afryki obejmuje 11 kierunków – tyle samo, co w 2019 roku. Już w 2020 roku w ofercie pojawiły się loty na Zanzibar (Tanzania) i do Kairu (Egipt). W najbliższym sezonie jesienno-zimowym KLM włączy do siatki nowy kierunek – Mombasę (Kenia).

Azja i Bliski Wschód

Liczba kierunków azjatyckich obsługiwanych przez KLM tego lata wynosi 17 (w 2019 roku było ich 19). Obecnie loty do Hangzhou i Szanghaju (Chiny) odbywają się z międzylądowaniem w Seulu (Korea Południowa), możliwe są dalsze zmiany w tym połączeniu. Połączenie do Chengdu realizowane jest raz w tygodniu, stamtąd samolot kontynuuje lot do Pekinu z międzylądowaniem w Seulu. Trasa powrotna wiedzie już bezpośrednio z Seulu do Amsterdamu.

Na koniec lata, jak tylko Bali otworzy granice, przewidziane jest wznowienie połączenia do Denpasar. Z kolei w sezonie jesienno-zimowym w rozkładzie pojawi się nowy kierunek – Phuket (cztery loty tygodniowo).

Tego lata KLM oferuje loty do siedmiu miast na Bliskim Wschodzie – to tyle, co w 2019 roku. Nowością jest Rijad (Arabia Saudyjska) z dwoma lotami tygodniowo. W najbliższym sezonie zimowym do oferty ma powrócić Abu Zabi.

Europa

W sezonie letnim KLM lata na 96 trasach w Europie (latem 2019 roku było ich 92). Rozkład wzbogacił się o cztery nowe kierunki – Belgrad, Weronę, Palmę de Mallorca i Dubrownik. Przewoźnik przewiduje stopniowy wzrost częstotliwości lotów na wybranych trasach (w tym do i z Polski).

Ameryka Północna

Mimo zamkniętych granic Stanów Zjednoczonych KLM utrzymuje połączenia z 16 miastami w Ameryce Północnej, w tym w Kanadzie i Meksyku. O ile liczba obsługiwanych kierunków jest prawie na poziomie z roku 2019, to częstotliwość lotów i liczba oferowanych miejsc są dużo mniejsze niż przed pandemią.

Tego lata KLM planował włączyć do oferty loty do Las Vegas i Minneapolis, zależy to jednak (jak i loty na pozostałych trasach do USA) od zniesienia restrykcji. W najbliższym sezonie zimowym, który obowiązuje od 31 października do 26 marca 2022 roku, KLM planuje rozpocząć loty na dwóch nowych trasach z Amsterdamu – do Cancún (Meksyk) i Orlando (Stany Zjednoczone).

W sezonie letnim siatka KLM liczyć będzie ponad 60 tras międzykontynentalnych i prawie do 100 miast w Europie, co oznacza prawie całkowity powrót do stanu z lata 2019 roku – informuje przewoźnik w komunikacie. Co więcej, przybędzie 11 nowych kierunków.

Ameryka Południowa i Karaiby

Pozostało 90% artykułu
Linie Lotnicze
Emirates: Do Sydney polecimy airbusem A380, planujemy powrót do Adelaide
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Linie Lotnicze
Co trzeci pasażer samolotu na świecie to pasażer tanich linii lotniczych
Linie Lotnicze
Ryanair: Skreślamy jedną piątą lotów z Modlina. To efekt zmiany opłat na lotnisku
Linie Lotnicze
Brytyjski rząd wypowiada wojnę liniom lotniczym. Nie godzi się na ukrywanie cen
Linie Lotnicze
Monarch Airlines jednak nie poleci. Pozostanie bankrutem
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej