Otwarcie bazy wiąże się z uruchomieniem przez Wizz Aira czterech nowych połączeń krajowych i dwunastu międzynarodowych do dziewięciu krajów z Wenecji.

Linia lotnicza ma już bazy w sześciu innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino). Wszystkie uruchomiła w ciągu zaledwie roku.

Czytaj więcej

Ważą się losy podwyżek w opłatach lotniskowych

Airbusy z Wenecji będą latać na 16 trasach, do: Cagliari, Neapolu, Lamezii Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjawiku, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi, Szarm el Szejk, na Mikonos, Santoryn, Fuerteventurę i Teneryfę - informuje przewoźnik w komunikacie.

Wizz Air obsługuje już dziesięć połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jassy, ​​Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa Zhulyany.

- Rozwijając naszą włoską siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych pokazujemy nasze zaangażowanie na włoskim rynku lotniczym - mówił podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia nowej bazy prezes Wizz Air Group Robert Carey. - Dwa nowoczesne i przyjazne dla środowiska i o 50 procent mniej hałaśliwe samoloty Airbus A321neo zapewnią ochronę klejnotów Wenecji i sąsiednich obszarów.