Przewoźnik doda też na lotnisku w Pyrzowicach kolejny, dziewiąty już, samolot. Jak podkreśla w komunikacie, będzie to inwestycja o wartości 100 milionów dolarów.

"Ryanair nieustannie rozwija swoją obecność w Polsce, szczególnie w Katowicach. W chwili obecnej rekrutuje kandydatów na blisko 100 stanowisk w zespole obsługi naziemnej oraz załóg pokładowych" - czytamy w komunikacie.

- Jako największa w Polsce linia lotnicza Ryanair ma przyjemność ogłosić największy w historii rozkład lotów z Katowic na lato 2023, z trzema nowymi trasami, oferując mieszkańcom Katowic i regionu jeszcze większy wybór kierunków na letnie wakacje - mówi cytowany w komunikacie Michał Kaczmarzyk, prezes Ryanaira w Polsce.

- Ryanair to jeden z głównych przewoźników w Katowice Airport, współpracujemy już od ponad 15 lat - dodaje Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. - Cieszy nas, że linia rozwija bazę w Pyrzowicach, i to zarówno w segmencie przewozów regularnych, jak i czarterowych. Jestem przekonany, że nowe sezonowe trasy do Puli w Chorwacji i Warny w Bułgarii spotkają się z dużym zainteresowaniem pasażerów.