Nowy wzór grafiku będzie zawierał stałe i elastyczne opcje dla tych, którzy chcą bardziej zróżnicowanego schematu pracy – informuje przewoźnik w komunikacie. Obejmują one: 5 dni pracy i 4 dni przerwy, 14 dni pracy i 7 dni wolnego dla pilotów dojeżdżających do pracy lub pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Wizz Air wprowadzi również program zatrzymania w firmie załogi lotniczej (flight crew retention program). Głównym celem programu jest zwiększenie i wzmocnienie możliwości organizowania “w zakresie retencji” w całej sieci Wizz Aira. W ramach programu w bazach w Krajowej, Suczawie, Jassach, Skopje i Kutaisi piloci dostaną premie w wysokości od 30 tysięcy (dla pierwszego oficera) do 50 tysięcy euro (dla pilota).

Czytaj więcej

„Chiński” airbus A321neo trafi do pierwszego europejskiego przewoźnika

- Nowe możliwości grafikowe zapewnią stabilność i elastyczność pracy pilotom potrzebną im do dostosowania do ich osobistego stylu życia – mówi cytowana w komunikacie szefowa personelu w Wizz Airze Ewa Danecka. - W ramach programu “Retention special base” chcielibyśmy zachęcić nowych członków i obecnych pracowników załóg lotniczych, do dołączania do określonych baz i otrzymania premii za rejestrację przed i przyznanie premii po pomyślnym zakończeniu programu “Retention”.

“Najnowsze programy dołączają do istniejących świadczeń Wizz Air dla pracowników, w tym podróży pracowniczych, możliwości dojazdów do pracy, ubezpieczenia utraty licencji i premii dla pracowników” - czytamy w komunikacie.