Samoloty narodowego przewoźnika wykonały ponad 90 tys. rejsów, przewożąc prawie 8 milionów podróżnych, a wypełnienie samolotów przekroczyło 80 procent. Walne Zgromadzenie akcjonariuszy LOT-u zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki za rok 2022 - informuje przewoźnik.

– Wyniki finansowe spółki potwierdzają, że odpowiadamy na oczekiwania pasażerów. Z ostrożnym optymizmem pozwalają też patrzeć na możliwość spłacenia pomocy publicznej, jaką firma uzyskała w pandemii, i realizację naszych ambitnych założeń rozwojowych – mówi prezes LOT-u Michał Fijoł, cytowany w oficjalnym komunikacie. – LOT jest rentowny, LOT jest gościnny, LOT jest punktualny – zapewnia Fijoł, prezentując jednocześnie zestawienie, z którego wynika, że w ostatnich miesiącach przewoźnik regularnie plasował się w pierwszej trójce najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie.

Czytaj więcej

LOT potwierdza - poleci z Wrocławia do Seulu, wróci też na trasę z Warszawy do Rzymu

LOT przypomina, że jest jedną z najbardziej dotkniętych przez wojnę w Ukrainie linii lotniczych, stracił 11 połączeń. W związku z koniecznością omijania strefy dotkniętej konfliktem rejsy długodystansowe do Azji, w zależności od trasy, wydłużyły się nawet o ponad dwie godziny.

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Polski przewoźnik obecny jest na niebie od 1929 r. Jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek.