Sześć nowych tras Ryanaira w letnim rozkładzie lotów z Poznania

Ryanair ogłosił dziś nowy, rekordowo duży rozkład lotów z Poznania na sezon letni 2024, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym sześciu nowych. W poznańskiej bazie przewoźnik umieści dodatkowy samolot.

Publikacja: 05.03.2024 19:16

Sześć nowych tras Ryanaira w letnim rozkładzie lotów z Poznania

Foto: Ryanair

Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga i Saloniki to nowości letniej siatki lotów Ryanaira z Poznania. W sumie liczy ona 38 tras - podaje Ryanair w komunikacie.

Do obsługi ponad 250 lotów tygodniowo przewoźnik przeznaczy dodatkowy samolot, zwiększając liczbę maszyn w poznańskiej bazie do czterech (wśród nich jest „Gamechanger” 8-200).

Przewoźnik zapowiada obsłużenie w sezonie letnim ponad 1,4 miliona pasażerów (wzrost o 57 procent względem zeszłego sezonu).

Czytaj więcej

Ryanair uruchamia pięć nowych tras z Katowic. „Rekordowy rozkład”

Rekordowy rok lotniska w Poznaniu

- Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło prawie 3 miliony pasażerów. Widać, że po okresie pandemii poznaniacy chętniej korzystają z coraz większej siatki lotów - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, cytowany w komunikacie.

- Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz znane są tegoroczne hity na lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo, Kopenhaga czy Malaga. Malaga to dodatkowy zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach - dodaje wiceprezes Lotniska Poznań Ławica Grzegorz Bykowski.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie