Ryanair uruchamia pięć nowych tras z Katowic. „Rekordowy rozkład”

W katowickiej siatce Ryanaira na nadchodzący sezon letni znajdzie się ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym pięciu nowych. Przewoźnik zbazuje na lato w Katowicach dodatkowy samolot.

Publikacja: 05.03.2024 15:38

Ryanair uruchamia pięć nowych tras z Katowic. „Rekordowy rozkład”

Foto: Ryanair

W największym w historii letnim rozkładzie lotów Ryanaira dla Katowic, liczącym w sumie 20 kierunków, znajdzie się pięć nowych tras - do Alicante, Bari, na Maltę, do Rzymu Fiumicino i Zadaru - informuje Ryanair w komunikacie.

Przewoźnik podstawi na lato dodatkowy samolot, zwiększając całkowitą liczbę maszyn do trzech. W ramach nowego rozkładu obsłuży milion pasażerów (o 50 procent więcej względem zeszłego sezonu letniego).

Za cztery lata nowy terminal

- Jestem przekonany, że pięć nowych kierunków Ryanaira z Katowice Airport będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie że są to trasy na południe Europy. Rozwój bazy Ryanaira na katowickim lotnisku jest możliwy m.in. dzięki odpowiedniej przepustowości infrastruktury portu, a wiemy, że ma to duże znaczenie dla naszych partnerów. W 2028 roku oddamy do użytku nowy terminal pasażerski, co pozwoli utrzymać wysoki poziom przepustowości w Katowice Airport - mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza katowickim lotniskiem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie.

- Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która realnie rośnie w Polsce i Europie. W tym roku zainwestuje w Polsce rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów, zapewniając wzrost w całej Polsce poza jednym zauważalnym wyjątkiem - Modlinem - mówi dyrektor handlowy Ryanaira Jason McGuinness.

Czytaj więcej

Ryanair zabiera samoloty z Modlina. Zyskają Katowice i Poznań

- Podczas gdy Ryanair kontynuuje inwestycje i rozwój tras i ruchu w Katowicach i w całej Polsce, Modlin straci 10 tras, dwa samoloty i będzie miał o 20 procent mniej ruchu, co prowadzi do utraty ponad miliona miejsc w tym roku. Winę za to ponosi bezpośrednio zespół zarządzający lotniskiem Modlin, który nie zainwestował w efektywną rozbudowę terminala ani nie wprowadził konkurencyjnych opłat lotniskowych, jak robią to inne lotniska w Europie i w Polsce. Bezczynność zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin będzie miała długoterminowe konsekwencje dla ruchu, turystyki i miejsc pracy w regionie mazowieckim. Wzywamy akcjonariuszy lotniska do pilnej interwencji, jeśli nie chcą ryzykować dalszej utraty połączeń, miejsc pracy i korzyści ekonomicznych dla regionu - dodaje McGuinness.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie