Linie lotnicze Air Arabia ogłosiły dziś inaugurację bezpośredniego połączenia między Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich a Katowicami, o czym informują w komunikacie.

Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 17 grudnia 2026 roku. Trasę obsługiwać będą airbusy A320neo.

Katowice to trzeci kierunek Air Arabii w Polsce, po Warszawie (Lotnisko Chopina) i Krakowie.

Rozkład lotów na trasie Szardża-Katowice obowiązujący od 17 grudnia 2026 roku (czas lokalny):

Foto: Air Arabia

Wzmocnienie siatki połączeń Katowice Airport

– Cieszymy się z włączenia Katowic do naszej siatki połączeń z Szardży. Cztery rejsy tygodniowo zapewnią pasażerom większy wybór, wspierając jednocześnie turystykę oraz relacje biznesowe i gospodarcze między ZEA a Polską – mówi prezes Grupy Air Arabia Adel Al Ali, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

Z Gdańska do Paryża-Orly – nowa trasa LOT-u zastąpi połączenie z Oslo

– Z radością przyjęliśmy decyzję linii Air Arabia o uruchomieniu trasy z Szardży do Katowice Airport. Air Arabia to przewoźnik sieciowy, dlatego nowa trasa to znaczące wzmocnienie siatki połączeń katowickiego lotniska – dodaje prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Katowicach, Artur Tomasik.

– Liczymy na ruch w obu kierunkach. Mieszkańcy południowej Polski zyskają jeszcze lepszy dostęp do bogatej oferty połączeń tej linii. Przewoźnik na lotnisku w Szardży zapewnia szybkie i wygodne przesiadki na wiele azjatyckich kierunków. Ponadto nowe połączenie ułatwi mieszkańcom Zjednoczonych Emiratów Arabskich podróże do Polski – zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych – podkreśla.

Flota Air Arabii składa się z airbusów A320 i A321. Przewoźnik oferuje bezpłatną usługę bezprzewodowego systemu rozrywki pokładowej SkyTime i płatne menu SkyCafe.

Czytaj więcej

Ryanair uruchamia nowe połączenie z Krakowa. „Jeszcze nikt tam nie latał”