Loty na tej trasie będą realizowane co czwartek do 5 września. Klienci touroperatora mogą rezerwować wakacje z wylotem z Mazur ze specjalną ofertą - za parkowanie przy lotnisku w czasie urlopu zapłacą tylko złotówkę - informuje rzecznik prasowy lotniska Dariusz Naworski.

Na zlecenie Itaki loty do Tirany obsługuje linia lotnicza Smartwings. Pełny samolot wystartował z Lotniska Olsztyn-Mazury o 16.30. Lot trwa około 2 godzin i 30 minut.

- Tegoroczna letnia siatka połączeń lotniska Olsztyn-Mazury oferuje mieszkańcom naszego regionu dwa bardzo ciekawe kierunki Itaki – Albanię i Turcję. Jestem przekonany, że wielu z nich skorzysta z tej możliwości i rozpocznie wakacje z uśmiechem, bez stresu i kolejek – mówi cytowany w komunikacie prezes lotniska Wiktor Wójcik.

Z Mazur bezpośrednio na safari do Kenii

W przyszłym tygodniu, 19 czerwca, pierwsi pasażerowie polecą z Mazur do tureckiej Antalyi – to kierunek, który w zeszłym roku cieszył się bardzo dużą popularnością.

Itaka planuje uruchomić też pierwszy w historii warmińsko-mazurskiego lotniska zimowy czarter do Kenii. Pierwszy rejs zaplanowano na grudzień.