Wiceminister turystyki Grecji Sofia Zacharaki przedstawiła plany swojego resortu w zakresie rozwoju i promocji oferty turystycznej - pisze Greek Travel Pages. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację ośrodków narciarskich, ich promocję, rozwój oferty gastronomicznej, agroturystyki i wellness i powołanie organizacji zarządzającej marketingiem kierunków turystycznych (DMO).

O planach wiceminister mówiła w czasie oficjalnej wizyty rządowej w Macedonii Zachodniej, której przewodniczył premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.

Czytaj więcej

Grecja: Mamy nie tylko wino, ale i piwo. Otwieramy dla turystów browary

Zacharaki wyjaśnia, że 56 milionów euro zostanie przeznaczone na modernizację infrastruktury w ośrodkach narciarskich i promocję turystyki górskiej, 28 milionów euro na rozwój turystyki wellness, 17 milionów euro na promocję agroturystyki i gastronomii, które mają być promowane przez pierwsze DMO specjalizujące się w promocji tego segmentu.

Nie zabraknie też pieniędzy na szkolenia - na ten cel pójdzie 46 milionów euro. Jak mówi wiceminister, to największy jak dotąd program edukacyjny dla branży.

Zdaniem wiceminister Macedonia Zachodnia jest regionem z dużym potencjałem, szczególnie w zakresie alternatywnych form turystyki, a jej rozwój będzie postępował także dzięki funduszom z unijnego programu odbudowy. Jednym z pomysłów jest otwarcie fabryk oliwy, serów i browarów dla turystów.

Wiceminister podkreśliła, że inwestowanie w nowe, zrównoważone formy turystyki, takie jak turystyka kulturalna, religijna, winna, wellness, spa i ekoturystyka z pewnością stworzy wartość dodaną dla Macedonii Zachodniej i jej przemysłu turystycznego.