Polscy turyści rezerwują loty do dalekich krajów, w których zimą można odpoczywać na plażach lub zwiedzać. Platforma z biletami lotniczymi eSky.pl przygotowała na podstawie sprzedaży listę najpopularniejszych tras w okresie od 1 listopada tego roku do końca lutego roku 2022. Brała pod uwagę wszystkie kategorie lotów i linii lotniczych, w tym czarterów (jeśli dany przewoźnik oddaje część biletów do sprzedaży agentowi). Loty bezpośrednie, jak i łączone.

Czytaj więcej

Itaka zawiozła pierwszych w sezonie zimowym klientów do Omanu

Na pierwszym miejscu agent odnotował Zjednoczone Emiraty Arabskie, w tym emiraty Dubaj, Abu Zabi i Ras al-Chajma. Dalej w zestawieniu znalazł się Meksyk (Cancun), Tanzania (Zanzibar), Tajlandia (Phuket, Surat Thani, Krabi i Phang Nga), Jordania (Amman), Maroko (Marakesz), Malediwy, Martynika, Sri lanka i Dominikana.

eSky.pl

Przed pandemią najpopularniejszym kierunkiem egzotycznym na zimę była Tajlandia. W 2020 roku, ze względu na zamknięcie granic, straciła tę pozycję. Zastąpiły ją Tanzania i Dominikana. W tym roku, po złagodzeniu restrykcji obowiązujących przyjezdnych, Tajlandia wróciła do rankingu – chociaż jeszcze nie na pierwsze miejsce, tylko na czwarte – zauważa eSky.pl w komunikacie.

Z kolei Jordania - kraj, który w ubiegłych latach nie występował nawet w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych – awansowała na miejsce piąte.

Jak podaje eSky.pl, ceny biletów lotniczych do egzotycznych krajów są na podobnym poziomie na jakim były w 2020 roku – informuje w komunikacie eSky.pl. Do Abu Zabi można je kupić za 650 złotych, a do Dubaju za 680 złotych. Podróż do Cancun w Meksyku kosztuje 2500 złotych, a na Zanzibar 2300 złotych.

Czytaj więcej

Rainbow: Przed Bożym Narodzeniem ruszą loty do Omanu, Sri Lanki i na Kubę

Do Bangkoku można polecieć za 1840 zł, ale już do Phuket za 2843 zł. Najtańsze bilety na Malediwy są od 2700 złotych.

„Dla poszukiwaczy tanich opcji podróży eksperci eSky.pl polecają wyjazd do stolicy Jordanii – Ammanu. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie, bowiem ceny zaczynają się od 100 zł w obie strony”.

Jak mówi rzecznik portalu, Deniz Rymkiewicz, turyści nadal rezerwują podróże, zachowując dużą ostrożność. O ile w 2019 roku kupowali bilety na loty egzotyczne ze średnim wyprzedzeniem 89 dni, o tyle teraz wystarczą im 62 dni. Ale i tak sytuacja się poprawiła, gdyż w 2020 roku wyprzedzenie wynosiło jedynie 39 dni.