Szef dominikańskiego banku Banco de Reservas, Samuel Pereyra, poinformował, że w czasie targów ITB w Berlinie Dominikanie udało się pozyskać inwestycje turystyczne o wartości ponad 525 milionów dolarów, pisze bank na swoim profilu na Twitterze.

W wyniku spotkań z przedstawicielami różnych sieci hotelowych ustalono wsparcie finansowe w wysokości około 260 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na projekty realizowane w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej.

Dzięki inwestycjom Dominikana zyska około 1800 nowych pokojów, poza tym odnowionych zostanie kolejnych 815, ponieważ w niektórych obiektach dojdzie do zmiany marki hotelowej.

Czytaj więcej

Brytyjczycy w tym roku najmniej wydadzą w Egipcie, a najwięcej na Karaibach

W komunikacie prasowym bank podaje, że w sumie w czasie ITB odbyło się ponad 30 spotkań. Na targach rozmowy prowadzono nie tylko z hotelarzami, ale i z touroperatorami i dostawcami usług dodatkowych. Biznesmeni szczególnie interesowali się nowymi regionami turystycznymi kraju - Miches i Punta Bergantín, których rozwój wspiera zarówno bank, jak i Ministerstwo Turystyki.