MSiT dofinansuje prozdrowotne półkolonie. „Aktywizujemy dzieci i młodzież”

Minister sportu i turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii w 2023 roku. Wyłoni on ogólnopolskiego operatora programu. Budżet programu to 50 milionów złotych.

Publikacja: 12.05.2023 10:02

MSiT dofinansuje prozdrowotne półkolonie. „Aktywizujemy dzieci i młodzież”

Foto: PAP, Tomasz Wojtasik

Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii to efekt analizy potrzeb i oczekiwań mieszkańców Polski oraz oceny ich stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej, w szczególności w związku z epidemią covidu - wyjaśnia Ministerstwo Sportu i Turystyki.

- Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii ma na celu aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży - wyjaśnia minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, cytowany w komunikacie MSiT.

- Program przyczyni się do realizacji celów strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, czyli aktywnego i zdrowego społeczeństwa. Wpłynie na upowszechnianie sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego, będzie promował zdrowy styl życia. Przysłuży się również promocji właściwych nawyków dietetycznych, a także wsparciu psychicznemu dzieci i młodzieży, które zwłaszcza po okresie pandemii potrzebują regeneracji - dodaje wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Czytaj więcej

Konkurs POT dla vlogerów. „Dzielcie się turystycznymi odkryciami”

Wyłoniony w naborze operator będzie realizował program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami (fundacje, stowarzyszenia) organizującymi półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Ich uczestnicy będą mieli zapewnione co najmniej trzy godziny aktywności fizycznej dziennie z naciskiem na popularne w danym regionie sporty, zajęcia z fizjoterapeutami, dietetykami i psychologami, a także dodatkowe atrakcje.

Budżet programu to 50 milionów złotych. Dofinansowanie przeznaczone będzie na wynagrodzenia osób prowadzących zajęcia sportowe, psychologów prowadzących warsztaty psychologiczne, dietetyków prowadzących zajęcia dietetyczne, fizjoterapeutów oceniających sprawność uczestników półkolonii, a także dodatkowe atrakcje, takie jak np. wycieczki czy wyjścia na pływalnię, do instytucji sportowych, kultury i sztuki.

Termin składania wniosków upływa 22 maja, a ich rozpatrzenia 31 maja.

Więcej informacji w serwisie gov.pl.

MSiT

Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie
Popularne Trendy
Austria: Narciarze wrócili na stoki. Najliczniej Niemcy, a najszybciej ci z Chin
Popularne Trendy
Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę