Już nie tylko mieszkańcy, ale i turyści przybywający do Barcelony są zdania, że gości w mieście jest za dużo, wynika z badania przeprowadzonego przez kataloński Uniwersytet Rovira i Virgili. Wzięło w nim udział prawie 4 tysiące podróżnych i jak dotąd jest to największa analiza tego typu przeprowadzona dla tego miasta, pisze hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur.

Pod uwagę brane były opinie zarówno osób nocujących w stolicy Katalonii, jak i odwiedzających jednodniowych oraz przypadkowych gości i pasażerów rejsów wycieczkowych. Zostali oni wyposażeni w urządzenie do geolokalizacji, dzięki czemu można było śledzić ich ruch w ciągu pięciu godzin, jakie średnio spędzali w mieście.

Czytaj więcej

Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie

54 procent pasażerów statków wycieczkowych przyznaje, że w mieście jest zbyt wiele osób, takiego samego zdania są mieszkańcy. Wszyscy są zgodni, że koncentracja ludzi w centralnych i najważniejszych częściach Barcelony negatywnie wpływa na swobodę poruszania się i jakość życia do tego stopnia, że w niektóre miejsca świadomie się nie wybierają, by uniknąć tłumów.