Greckie wyspy bezkonkurencyjne w rankingu wymarzonych miejsc na wakacje

Według najnowszego raportu międzynarodowego biuro podróży CV Villas, najpopularniejszym na świecie europejskim miejscem na wakacje jest Santoryn. Greckie wyspy pobiły w rankingu inne kierunki na głowę.

Publikacja: 07.07.2023 12:40

Popularność Santorynu na świecie postawiła go na pierwszym miejscu rankingu

Popularność Santorynu na świecie postawiła go na pierwszym miejscu rankingu

Foto: Aleksander Kramarz

Eksperci z CV Villas przeprowadzili kompleksowe badanie, korzystając z danych Google'a z ostatniego roku w 185 krajach. Przeanalizowali trendy wyszukiwania fraz, takich jak „wakacje w [miejsce docelowe]” lub „wakacje w [miejsce docelowe]”, aby określić najczęściej wyszukiwane destynacje wakacyjne w Unii Europejskiej. Po porównaniu wyszukiwań dla 106 miejsc docelowych w Unii Europejskiej w różnych językach, zidentyfikowali najpopularniejsze miejsca w każdym kraju.

Według ich danych słynący z białych domów, kościołów z niebieskimi kopułami i pięknych zachodów słońca Santoryn (ang. Santorini) zajął pierwsze miejsce jako najbardziej poszukiwane europejskie miejsce na wakacje na całym świecie. Wskazali na nie turyści z 47 krajów na 185 analizowanych.

Za Santorynem na liście znalazły się Ibiza, Teneryfa i Sycylia. Kolejne miejsca zajęły znowu greckie wyspy - Korfu i Kos. W sumie z wszystkich krajów Grecja ma w pierwszej siedemnastce największą liczbę pożądanych miejsc, bo jest ich sześć. Oprócz wspomnianych jeszcze Mykonos (9. miejsce), Kreta (10. miejsce) i Zakintos (14. miejsce).

Hiszpania zajęła drugie miejsce z czterema kierunkami: Ibizą na drugim miejscu, Teneryfą na trzecim, Majorką na jedenastym i Lanzarote na piętnastym.

Wprawdzie żadnego kierunku z Polski nie ma w rankingu, ale okazuje się, że Polacy swoim wyszukiwaniem najczęściej głosowali na grecką wyspę Kos. Podobnie zresztą jak Niemcy i Norwegowie.

CV Villas, biuro podróży założone w 1972 roku, to organizator wycieczek oferujących wakacje w luksusowych willach (800 obiektów na całym świecie). Jego pakiety obejmują przeloty, wynajem samochodów i dodatkowe atrakcje.

CV Villas

Europejskie destynacje, które chce odwiedzić świat (w nawiasie liczba krajów, w których dany kierunek jest najpopularniejszy)

1. Santoryn, Grecja (47)

2. Ibiza, Hiszpania (29)

3. Teneryfa, Hiszpania (18)

4. Sycylia, Włochy (7)

5. Korfu, Grecja (4)

6 Kos, Grecja (3)

7. Antalya, Turcja (3)

8. Sardynia, Włochy (2)

9. Mykonos, Grecja (2)

10. Kreta, Grecja (2)

11. Majorka, Hiszpania (2)

12. Hvar, Chorwacja (2)

13. Toskania, Włochy (2)

14. Zakintos, Grecja (2)

15. Lanzarote, Hiszpania (2)

16. Bodrum, Turcja (2)

17. Algarve, Portugalia (1)

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki