Zmiany we władzach Polskiej Izby Turystyki - nowy wiceprezes i sekretarz generalny

Maciej Szczechura, prezes spółki Rainbow Tours, został nowym wiceprezesem Polskiej Izby Turystyki. Od 24 lipca czerwca Izba będzie też miała nowego sekretarza generalnego, będzie nim Paweł Radoliński.

Publikacja: 20.07.2023 17:05

Maciej Szczechura zastąpił Grzegorza Baszczyńskiego na stanowisku prezesa spółki Rainbow Tours, a te

Maciej Szczechura zastąpił Grzegorza Baszczyńskiego na stanowisku prezesa spółki Rainbow Tours, a teraz także wiceprezesa Polskiej Izby Turystyki

Foto: Filip Frydrykiewicz

Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski poinformował o zmianach we władzach tej organizacji. W związku z odejściem z zarządu spółki Rainbow Tours Grzegorza Baszczyńskiego i jego rezygnacją z pracy w zarządzie Polskiej Izby Turystyki, rada Polskiej Izby Turystyki zgodziła się dokooptować do swojego składu i do władz Izby jako nowego wiceprezesa następcę Baszczyńskiego w Rainbowle, prezesa Macieja Szczechurę. 

Paweł Radoliński

Paweł Radoliński

Archiwum prywatne

Jednocześnie Rada powołała Pawła Radolińskiego na funkcję sekretarza generalnego Izby. Wcześniej, od rozstania się PIT z Tomaszem Rossetem w 2015 roku, tę funkcję sprawował prezes Paweł Niewiadomski. Teraz zrezygnował z niej. Radoliński rozpocznie pracę 24 lipca.

Paweł Radoliński to menedżer z ponaddwudziestoletnim stażem w turystyce. Pracował w TUI, Gromadzie, był współzałożycielem biura HRS w Polsce, a ostatnio pracował w biurze podróży zajmującym się obsługą podróży biznesowych Weco-Travel. Z wykształcenia jest marketingowcem po Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kończył też trzyletnie studia menedżera hotelu na Wydziale Marketingu, Turystyki i Rekreacji w Prywatnej Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa.

- Cieszę się bardzo z pozyskania do pracy w Izbie dużej klasy specjalisty, który w swojej karierze zdobywał doświadczenia we wszystkich niemal segmentach turystyki - biurach podróży, hotelarstwie i firmach będących dostawcami usług noclegowych. Nowy sekretarz generalny zajmie się między innymi komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną Izby. Do jego zadań będzie tez należało pozyskiwanie nowych członków naszego samorządu gospodarczego, jakim jest PIT, wśród przedsiębiorców turystycznych - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Turystyka.rp.pl Niewiadomski.

- Szczegółowy podział obowiązków w zarządzie Izby będzie przedmiotem obrad kolejnego posiedzenia zarządu, w sierpniu - dodaje Niewiadomski.

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki