Stena Line wietrzy i dezynfekuje promy

Urządzenia rozpylające płyn dezynfekcyjny i system wentylacyjny ze świeżym morskim powietrzem – takie między innymi metody stosuje Stena Line, aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem na promach.

Publikacja: 19.06.2020 13:13

Stena Line wietrzy i dezynfekuje promy

Foto: Fot. materiały prasowe

Operator promowy Stena Line wprowadza zaostrzone zasady sanitarne, które mają uczynić rejsy promami bezpieczniejszymi, o czym informuje w komunikacie.

– Prom to jedyny środek transportu, w którym pasażerowie mogą zachować dystans społeczny, nic więc dziwnego, że obserwujemy teraz wzrost liczby rezerwacji – mówi cytowany w nim dyrektor zarządzający Stena Line Niclas Mårtensson.

CZYTAJ TEŻ: Stena Line uruchamia inteligentny chatbot

Przewoźnik odkaża części wspólne i kabiny za pomocą urządzeń rozpylających środek dezynfekcyjny i wentyluje pomieszczenia świeżym morskim powietrzem, bez recyrkulacji.

Na terminalach i statkach pojawiło się więcej stanowisk do mycia i dezynfekcji rąk, a punkty sprzedaży i stanowiska kasjerskie zostały zabezpieczone osłonami z pleksiglasu. Znaki na podłodze, wyświetlacze i komunikaty głosowe przypominają o dystansie i zasadach higieny. Tak zwane hotspoty, czyli miejsca szczególnie często dotykane, takie jak klamki czy panele dotykowe, są dezynfekowane co najmniej trzy razy dziennie.

Jedzenie w restauracjach, zabezpieczone folią lub pokrywką albo w pojemnikach na wynos, serwuje obsługa. Spa, pokoje zabaw dla dzieci, dyskoteki są zamknięte. Załoga przed wejściem na pokład przechodzi kontrolę stanu zdrowia.

Promy i Statki
Ekolodzy skarżą armatora statków wycieczkowych TUI Cruises. Powód - greenwashing
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Promy i Statki
Kiedy najtaniej kupić rejs statkiem? Jest nowe narzędzie, „rewolucja w sprzedaży”
Promy i Statki
Odżyły rejsy morskie. Miliony turystów wybierają ten sposób wypoczywania
Promy i Statki
Pasażerowie statków wycieczkowych zapłacą za zwiedzanie Lizbony
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Promy i Statki
Statki wycieczkowe omijają Izrael. Płyną na Cypr, do Grecji i do Turcji