Armator Aida Cruises złożył wniosek o kredyt w wysokości 400 milionów euro z niemieckiego Banku Odbudowy – podaje stacja radiowa NDR 1 Radio MV na swojej stronie internetowej. Podobną pomoc otrzymały wcześniej Lufthansa i Grupa TUI.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne 1,2 miliarda euro dla TUI

Dokumenty zostały przedłożone już w zeszłym tygodniu, a przygotowało je konsorcjum bankowe, do którego należą między innymi bank inwestycyjny Goldman Sachs i amerykański holding finansowy JP Morgan Chase. Jak mówi informator zaznajomiony ze sprawą, trwają rozmowy o przejęciu części udziałów armatora przez land Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Aida Cruises potwierdziła dziennikarzom, że prowadzi rozmowy z rządem, ale z powodu klauzuli poufności nie może podać żadnych dodatkowych informacji. Ministerstwo Gospodarki też nie skomentowało tej sprawy.

ZOBACZ TEŻ: AIDA Cruises w tym roku nie popłynie do USA i Kanady

Aida Cruises jest spółką córką jednego z największych armatorów statków wycieczkowych na świecie Carnival Cruises z siedzibą w Miami. Z jego danych finansowych opublikowanych latem wynika, że straty sięgnęły już 4,4 miliarda dolarów.