Do awaryjnego lądowania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w trudnych warunkach atmosferycznych, gdy w mieście szalała śnieżyca. Samolot A320 z 7 członkami załogi i 167 pasażerami, lecący z Moskwy do Kaliningradu, przy lądowaniu nie wyhamował i wyjechał za granice pasa startowego – podała agencja Prime. Trzy osoby trafiły do szpitala. Maszyna ma uszkodzone podwozie.

Kaliningradzkie lotnisko Chrabrowo zostało tymczasowo zamknięte, co najmniej do godziny 13 czasu polskiego. Na lotnisku trwa naprawa pasa startowego. Opóźnienia mają samoloty do Moskwy i Sankt Petersburga. Na filmie zrobionym przez świadków (publikuje go agencja Nowosti), samolot stoi poza pasem z ogonem i skrzydłami leżącym na ziemi. Pas startowy jest całkowicie pod śniegiem, nie widać by działały jakiekolwiek służby odśnieżania.

Od jakiegoś czasu na kaliningradzkim lotnisku trwają prace remontowe na pasie startowym. Dlatego lotnisko nie pracuje między 23 a 6 rano. Samolot z Moskwy lądował już przed 23. Teraz komisja lotnicza wyjaśnia, co było przyczyną incydentu.