Jak tłumaczy prezes LOT-u Rafał Milczarski, przewoźnik wznawia loty m.in. dlatego, że Rzeszów w ostatnich latach bardzo rozwinął się pod względem gospodarczym. – Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął, dlatego nasze rejsy nie są już tylko doskonałą propozycją na wyjazdy rodzinne, ale też biznesowe.
Nie próżnuje także Ryanair. – W sezonie letnim 2018 wznowione zostanie połączenie na Korfu, które ruszy od 25 marca. 28 marca zainaugurujemy regularne połączenia z Burgas. 16 maja wystartuje pierwszy rejs do Aten – mówi Marcin Kołacz z biura prasowego lotniska.
Łącznie w sezonie letnim Rzeszów zaproponuje podróżnym 13 połączeń – w tym 4 nowości.
Port Lotniczy Lublin. W sezonie letnim port będzie oferować 12 połączeń. Nie pojawią się żadne nowości, jedynie zainaugurowane zimą połączenie easyJet do Mediolanu zostaje na lato.
Port lotniczy w Szczecinie. Połączenia ze Szczecina w sezonie zimowym oferuje 4 przewoźników. Podróżni mają do dyspozycji 9 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu (Ryanair), Londynu Luton, Stavanger, Bergen i Oslo Torp (Wizz Air), Oslo Gardemoen (Norwegian) i do Warszawy (LOT i Ryanair).
Port Lotniczy Bydgoszcz. Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego w sezonie letnim 2018 będą mogli korzystać z lotów rejsowych do: Frankfurtu, Lwowa, Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina, Glasgow i Dusseldorfu Weeze. Dwa ostatnie połączenia wracają do siatki po zimowej przerwie.
– Osoby szukające bardziej egzotycznych i odległych miejsc mogą z powodzeniem organizować swoje wyjazdy w oparciu o loty Lufthansy. Z Frankfurtu mają ponad 200 kierunków na cały świat. A loty do głównego portu lotniczego niemieckiego przewoźnika odbywają się codziennie, co dodatkowo zwiększa elastyczność planowania podróży – wyjaśnia Artur Niedźwiecki z biura prasowego lotniska w Bydgoszczy.
Port lotniczy w Łodzi. W siatce połączeń łódzkiego lotniska pojawią się dwa nowe połączenia. Łącznie będzie ich więc w sumie pięć. Nowe regularne połączenie do Aten otwiera Ryanair. Loty rozpoczną się 12 maja.
– Nasza praca i rozmowy z przewoźnikiem rozpoczęte pod koniec kwietnia, przyniosły pierwszy efekt. To pierwszy krok w rozwijaniu połączeń z naszego lotniska – mówi prezes lotniska Anna Midera.
Ryanair jest obecny na łódzkim lotnisku od 12 lat. Teraz lata do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina.
Wraca też połączenie lotnicze między Łodzią a Monachium. Ale nie będzie już obsługiwane przez Adria Airways, port nawiązał współpracę z Lufthansą. Niemiecki przewoźnik pierwszy raz w historii poleci z Łodzi już 28 marca. Loty będą się odbywać pięć razy w tygodniu.
Port lotniczy w Szymanach pod Olsztynem. Oprócz połączeń dostępnych już od jakiegoś czasu (Londyn Luton – Wizz Air, Londyn Stansted – Ryanair), w roku 2018 siatka połączeń została rozszerzona o regularne rejs do Lwowa i Dortmundu.
Już od 27 marca LOT będzie latał z Szyman do Lwowa bombardierami Q400, które zabierają 78 pasażerów. – Są to bardzo wygodne i bezpieczne maszyny, pozwalające przy tym zabierać dużo bagażu – podkreśla Tomasz Kądziołka, dyrektor operacyjny portu lotniczego Olsztyn-Mazury.
Wizz Air ogłosił uruchomienie nowego połączenia z Mazur do Dortmundu – pierwszy rejs zaplanowany jest na 14 maja. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Zarówno przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air jak i lotniska są przekonani, że nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe między Polską a Niemcami, stymulując jednocześnie lokalną branżę lotniczą i turystyczną.
Port lotniczy w Zielonej Górze. Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne – do Warszawy.
Port lotniczy w Radomiu. Lotnisko w Radomiu nie oferuje w tym sezonie żadnych połączeń regularnych. Jak informuje jego rzecznik prasowy, lotnisko obsługuje na razie wyłącznie samoloty lotnictwa ogólnego.