Polregio przebiera kolejarzy

Specjalne bilety „majówkowe”, nowe mundury konduktorów, więcej nowoczesnych wagonów – Polregio podsumował 2017 rok i ujawnił pomyły na przyszłość

Publikacja: 18.04.2018 10:45

Polregio przebiera kolejarzy

Foto: materiały prasowe

Polregio  w październiku 2017 r. nawiązał współpracę z Kolporterem. Dzięki temu jego bilety można kupić w prawie 800 kioskach. W ubiegłym roku przewoźnik rozpoczął również współpracę z platformą e-podróżnik. Podpisał także umowy o wzajemnym znawaniu biletów z komunikacją miejską w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Opolu i Rzeszowie, a także z innymi przewoźnikami kolejowymi (na przykład „Pakiet Podróżnika” z PKP Intercity i PKP SKM w Trójmieście, „Razem w Polskę” z PKP Intercity) i PKS-ami.

W 2018 roku do obsługi pociągów Polregio trafi prawie 2 tysiące nowoczesnych terminali mobilnych, które dostarczy konsorcjum TK Telekom i S&T Services. Dzięki temu pasażerowie już wkrótce będą mogli płacić za bilety kartami u konduktorów.

W kwietniu 2018 roku Polregio planuje rozpoczęcie wymiany mundurów konduktorskich.

W 2017 roku Polregio przewiozło o 384 tysięcy pasażerów więcej niż w roku poprzednim. Przewoźnik utrzymał pozycję lidera i ma największy, bo 26,3-procentowy udział w rynku pod względem liczby pasażerów. Dobry wynik to między innymi efekt wymiany taboru, rozwijania kanałów sprzedaży oraz poprawy jakości świadczonych usług – uważa przewoźnik.

Wymiana taboru to obecnie jeden z najważniejszych projektów spółki. W 2017 roku na tory wyjechało 46 nowych i zmodernizowanych pojazdów w barwach Polregio. Przedstawiona w ubiegłym roku pierwsza w historii spółki strategia taborowa zakłada pozyskanie 230 elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz co najmniej 30 pojazdów hybrydowych do 2030 roku.

W zależności od typu pojazdu są one wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy Internet, przewijaki dla niemowląt, ładowarki USB i strefy dla małych podróżników.

Przewoźnik przygotował promocję, w ramach której od 49 złotych będzie można podróżować jego pociągami po całej Polsce od 27 kwietnia do 7 maja. „Majówkowe” bilety będą imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilety „Majówka z Polregio” będą dostępne od 20 kwietnia.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku