Ujawnił on, że wspólnicy lotniska w Modlinie ustalili wczoraj na nadzwyczajnym zgromadzeniu, że zostanie ustalony due diligence lotniska w Modlinie. Due diligence to szczegółowe sprawdzanie podmiotu pod względem jego sytuacji ekonomicznej i prawnej.
Oprócz PPL (30,39 proc. udziałów) udziałowcami spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin są Agencja Mienia Wojskowego (34,43 proc.), samorząd województwa mazowieckiego (30,37 proc.) i Nowy Dwór Mazowiecki (4,81 proc.).
Według Szpikowskiego due diligence potrwa około sześciu tygodni. Jak podkreślił jednak, wspólnicy zgodzili się jedynie co do zgody na analizę kosztową. Nie ma natomiast nadal zgody innych wspólników i zarządu na udostępnienie PPL-owi umowy z Ryanairem.
Szpikowski zadeklarował, że nie będzie „kontestować kosztów, które zostaną oszacowane obiektywnie. – Zastanowimy się nad wielkością, rodzajem finansowania – powiedział.
Jak dodał, na potkaniu wspólników PPL „przyjął do wiadomości”, że zarząd lotniska w Modlinie wystąpi do Ryanaira o zgodę na udostępnienie umowy firmie, która zajmie się przygotowaniem due diligence.