Klienci biur będą podróżować do Antalyi w sezonie wakacyjnym – od 24 czerwca do 16 września. Rejsy będą wykonywane airbusami A320 tureckiego przewoźnika Onur Air.

– Nowe połączenia świadczy o rosnącym znaczeniu regionu zwłaszcza – mówi cytowany w komunikacie Piotr Rudzki z biura prasowego spółki PPL Porty Lotnicze, do której należy lotnisko. – Uważamy, że Zielona Góra jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak i z regionu przygranicznego Niemiec. Antalya była najpopularniejszym kierunkiem ubiegłego roku z Warszawy, liczymy, że jej popularność powtórzy się również w wypadku Zielonej Góry.

– W poprzednim roku 40 procent polskich turystów wypoczywających na Riwierze Tureckiej to nasi klienci – mówi z kolei dyrektor Coral Travel Poland Kaan Ergun. – Rok 2019 zapowiada się jako kolejny rok wakacji w Turcji. Trzeba pamiętać, że większość klientów to goście powracający co roku do Turcji. Szukają nowości, różnorodności, bogatszej oferty. W sezonie latamy codziennie z 10 głównych lotnisk w Polsce, a z Warszawy i Katowic nawet dwa razy dziennie. Dostępność naszej oferty jest więc bardzo duża. A i tak już dzisiaj najpopularniejsze terminy wylotów są wyprzedane. Lotniska mają też swoje limity i dodawanie kolejnych rejsów nie jest takie łatwe. Rozszerzamy zatem ofertę o kolejne, lokalne lotniska, w tym o Zieloną Górę. Zresztą takie też było zapotrzebowanie klientów i sieci sprzedaży w regionie. Antalya jest tu obecnie najpopularniejszym celem wakacyjnych podróży stąd dla większej wygody klientów i większej dostępności wprowadziliśmy wyloty do Antalyi z Zielonej Góry – wyjaśnia.