Ta druga decyzja związana jest z tym, że izraelski rząd nałożył obowiązek przechodzenia 14-dniowej kwarantanny przez wszystkich ludzi przybywających do Izraela. Samolotem czy statkiem.

Loty do wszystkich miejsc w siatce Wizz Aira we Włoszech, jak Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona będą zawieszone do 3 kwietnia.

Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Jak pisze przewoźnik w komunikacie, rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy rezerwowali bilety bezpośrednio na stronie Wizz Aira dostaną powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air.

Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji lub biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.