Poznaj kulturę Emiratu

2 grudnia przypada Narodowe Święto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ten dzień tradycyjnie odbywa się coroczna parada znana na świecie z wielobarwności i ekstrawagancji. Bierze w niej udział ogromna liczba platform, wielkich marionetek i uczestników.  Parada przechodzi obok najwyższego budynku świata – Burj Khalifa i największego na świecie centrum handlowego. W tym dniu w całym Dubaju obywa się wiele imprez, ceremonii wznoszenia flag narodowych, pokazów sztucznych ogni czy występów tanecznych i koncertów muzycznych.

Jedną z tradycji Emiratu jest zwyczaj popołudniowej herbaty. Pochodzi on z XIX wieku, a jego autorką jest księżna Bedford, która postanowiła spotykać się ze znajomymi na lekki posiłek pomiędzy obiadem i kolacją. Zwyczaj ten szybko zadomowił się zarówno w Anglii, jak i w Emiratach. Obecnie luksusowe hotele w Dubaju oferują pięknie podane popołudniowe herbaty. Polecamy szczególnie w The St. Regis Dubai, który serwuje wyśmienite dania w kawiarni inspirowanej francuską kuchnią.

Świąteczne inspiracje w Dubaju

Doskonałym sposobem na spędzenie czasu w okresie przedświątecznym w Dubaju jest udział w jarmarku świątecznym Madinat. Tutaj spotkasz tradycyjne atrakcje związane  ze Świętami Bożego Narodzenia – pociąg na Biegun Północny czy Grotę Świętego Mikołaja. Podczas jarmarku można pojeździć na łyżwach na lodowisku i raczyć się świątecznymi przysmakami.

Zimowe atrakcje wśród piasku pustyni

Białe Święta w Dubaju? Tak – to możliwe! W mieście znajduje się największy w regionie kryty stok narciarski połączony z rozległym parkiem zimowym. W parku narciarskim zlokalizowano trasy przeznaczone do jazdy na nartach i snowboardzie. Można tu pożyczyć sprzęt narciarski , wziąć kilka lekcji narciarstwa alpejskiego oraz skorzystać z oferty zimowej kawiarni.

Nie ma nic lepszego zimą niż jazda na łyżwach na lodowisku. Doskonałe warunki do uprawiania tego sportu oferuje lodowisko o wymiarach olimpijskich zlokalizowane w największym centrum handlowym świata – Dubai Mall. Dodatkową atrakcją jest jarmark zimowy wypełniony warsztatami rzemieślniczymi, kramami ze świątecznymi prezentami i smakołykami.

Jeśli jesteś fanem sztucznych ogni odwiedź Dubaj – tu w dniu 2 grudnia z okazji Święta Narodowego czy w Sylwestra 2017/2018 znajdziesz niesamowite pokazy fajerwerków. Odbywają się one na tle najbardziej znanego budynku na świecie – Burj Khalifa. Miasto serdecznie zaprasza na sylwestra pod gołym niebem, którego atrakcją będą nie tylko pokazy sztucznych ogni, ale również wspaniała atmosfera i zabawa do białego rana.

Jesteś fanką zakupów? Zachęcamy do odwiedzenia Dubaju w dniach od 26 grudnia 2017 do 27 stycznia 2018 – w tym czasie odbywał się będzie w mieście Festiwal zakupów. Podczas tego miesięcznego wydarzenia można nie tylko po atrakcyjnych cenach kupować sprzedawane towary, ale także wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących.

Jednakże najlepszą, według nas, atrakcją Dubaju w sezonie zimowym jest fakt, że można jednocześnie korzystać z uroków narciarstwa alpejskiego i w tym samym mieście opalać się na plażach rozpostartych nad wodami ciepłej Zatoki Arabskiej. Tutaj też zorganizujesz wspaniałe Święta w przyjaznej atmosferze łagodnego klimatu.