Sopot. 200 lat tradycji kuracyjnych

Jan Jerzy Haffner, lekarz wojsk napoleońskich, interesujący się leczniczymi właściwościami kąpieli morskich, tak opisał okoliczności powstania zakładu kąpielowego w Sopocie: „…wydawało mi się, że nader malownicza, urokliwa plaża w pobliżu Gdańska nadaje się szczególnie do założenia kąpieliska morskiego…Wieś Sopot została wybrana ze względu na swoje wysoce romantyczne położenie. Zakład otworzyłem w roku 1823…”. I tak w dziejach spokojnej dotąd miejscowości rozpoczął się nowy rozdział – Sopot stawał się uzdrowiskiem.

Networking biznesowy w nowej normalności – jak wygląda?

„Networking biznesowy w nowej normalności” to tytuł kolejnego szkolenia dla osób chcących zostać event menedżerem, jakie dostępne jest już na platformie Akademia SKKP online.

Nowe technologie i cyfryzacja w MICE

Jak nowe technologie wpływają na organizowanie wydarzeń z sektora MICE? To generalne pytanie, na które stara się odpowiedzieć kolejny kurs Akademii SKKP online z cyklu “Zarządzanie w branży MICE”.

Dowiedz się, jak zadbać o bezpieczeństwo wydarzeń

„Bezpieczeństwo organizacji wydarzeń post COVID 19” to tytuł kolejnego szkolenia na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online w cyklu „Zarządzanie w branży MICE”.

Wyjazd samochodem za granicę – o czym należy pamiętać?

Już wkrótce tysiące Polaków rozpoczną wakacyjne urlopy. Poszczególne kraje stopniowo luzują obostrzenia związane z pandemią, więc zagraniczne wyjazdy wracają do łask. Podróż na wakacje własnym samochodem oznacza komfort i pełną swobodę. Oczywiście pod warunkiem, że auto i pasażerowie będą odpowiednio przygotowani do wyjazdu.

Prosta droga do bonu turystycznego

Kto i jak może uzyskać bon turystyczny? Kiedy może go wykorzystać? Jak nim płacić?

Certyfikat potwierdzi dobre praktyki przedsiębiorców turystycznych

Przyjmujesz płatności bonem turystycznym, przestrzegasz reżimu sanitarnego, dbasz o komfort wypoczynku dzieci i młodzieży, współpracujesz z innymi podmiotami, które przyjmują bony turystyczne? Jesteś na dobrej drodze do uzyskania certyfikatu potwierdzającego, że twoja firma jest godna polecenia.

Z bonem turystycznym po zdrowie

Wycieczki z rodziną lub z rówieśnikami pozwolą odbudować dzieciom zdrowie, przywrócić równowagę psychiczną, powrócić po miesiącach zamknięcia w domach i ograniczenia aktywności do rzeczywistości – wskazują lekarze. Nieoceniony w takiej sytuacji będzie bon turystyczny.

Prezes POT: Bon turystyczny ma przyszłość

– Polski Bon Turystyczny ma dwóch beneficjentów – rodziny z dziećmi i przedsiębiorców turystycznych. Choć działa od zeszłego roku przed nim dopiero właściwy sprawdzian. Od tego też zależy, czy zostanie z nami na dłużej – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Na jakie trasy rowerowe warto wybrać się z dzieckiem?

Uważasz, że Twoje dziecko jest wciąż zbyt małe, by mogło pokonać trasę rowerową z rodzicami? Nic bardziej mylnego. Jedźcie razem w trasę i cieszcie się dobrym nastrojem. A jak dobrać teren idealny dla dziecka?