Ta zima na pewno będzie inna niż wszystkie. Trudno w obecnej sytuacji zaplanować zimowe wakacje na stoku, ale wszyscy liczymy, że uda się skorzystać z sezonu. Przygotowując się do wyjazdu w sytuacji zwiększonego ryzyka, trzeba pamiętać o kilku dodatkowych rzeczach.

Apteczka wyposażona lepiej niż dotychczas

Nawet na krótki wyjazd dobrze jest zabierać ze sobą podręczny zestaw leków. Przy okazji tegorocznych wyjazdów, warto podejść do przygotowania apteczki jeszcze staranniej. Upewnijmy się, czy na pewno mamy wszystkie podstawowe lekarstwa i środki, które przyniosą nam szybko pomoc w razie przeziębienia, zatrucia pokarmowego, czy drobnego urazu. Osoby przyjmujące leki na stałe powinny ze sobą zabrać zapasowe opakowania leków. Pozwoli nam to uniknąć wizyty u lekarza czy w zatłoczonej aptece.

Test na koronawirusa

Koniecznie przed samym wyjazdem sprawdźmy, czy i jakie ograniczenia w związku z pandemią obowiązują w danym kraju. Do niektórych krajów obecnie nie możemy pojechać, w innych obowiązkowo musimy mieć ze sobą wynik testu na koronawirusa w języku angielskim. Sytuacja szybko się zmienia, dlatego warto jeszcze zweryfikować informacje przed samym wyjazdem. Pamiętajmy też o rutynowych środkach bezpieczeństwa – płynach, maseczkach, częstym myciu rąk. Nie zapominajmy też od standardowej ostrożności: przed każdym wyjściem na stok obowiązkowo powinniśmy naładować telefon.

Ubezpieczenie narciarskie na najwyższym poziomie

Doświadczeni narciarze nie ruszają się z domu bez dobrej polisy. Każdy ma świadomość, jak wysokie mogą być koszty ratownictwa górskiego, na przykład transport helikopterem ze stoku i późniejszego leczenie. Dobre ubezpieczenie dla wyjeżdżających na narty powinno także zapewniać wsparcie w sytuacji, gdy to my przypadkowo wyrządzimy komuś szkodę lub uszkodzimy mienie, a także zapewnić odszkodowanie, gdyby to nasz sprzęt uległ zniszczeniu lub został skradziony. Takie opcje dostępne są w wariantach Comfort i All Inclusive w ubezpieczeniu turystycznym ITravel na narty i snowboard w TU Europa (sprawdź ubezpieczenie narciarskie)

Ubezpieczenie w razie zachorowania na koronawirusa

W tym roku każdy, kto wybiera się za granicę, powinien wykupić ubezpieczenie turystyczne, w którym jest klauzula covidowa. Taką klauzulę zawierają ubezpieczenie turystyczne ITravel na narty i snowboard w TU Europa. Oznacza ona w razie zachorowania na COVID-19 pokrycie kosztów leczenia, transportu, pomoc w podróży do kraju. Ubezpieczenie zapewnia ochronę do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.

Materiał Promocyjny