Jego tytuł to „Nowe technologie i cyfryzacja w sektorze MICE”, a prowadzi go Krzysztof Paradowski, dyrektor zarządzający i prezes Concept Music Art. Celem szkolenia udostępnionego na platformie edukacyjnej jest przedstawienie trendów w sektorze MICE z perspektywy nowych technologii i cyfryzacji. Szkolenie zawiera przegląd innowacyjnych rozwiązań w obrębie organizowania wydarzeń, hotelarstwa i podróży lotniczych.

ZOBACZ TEŻ: Jak ściągnąć do Polski międzynarodowy kongres?

„Branża MICE to branża, w której stare spotyka się z nowym, gdzie metody i sposoby pracy ugruntowane przez wieki zderzają się z innowacjami i nowymi ideami. Takie przeciwstawne podejścia generują nie tylko wiele wyzwań, ale także energię do rozwoju i nowych koncepcji. Na dzisiejszym rynku katalizatorami postępu są technologia i zmiany kulturowe. Wzajemna relacja między tymi dwoma aspektami nieustannie napędza innowacje. Zmiany te są widoczne w zapotrzebowaniu konsumentów na łatwy dostęp do technologii w produktach i usługach” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Zgodnie z przewidywaniami Deloitte do 2025 roku milenialsi będą stanowić 75 procent osób aktywnych zawodowo. W dorosłym życiu zawsze mieli dostęp do internetu i są świadkami bardzo dynamicznego postępu technologicznego. Jeśli branża spotkań chce być atrakcyjna dla nich i efektywna musi nadążać za ich potrzebami.

WARTO: Organizowanie eventów to najciekawsza praca na świecie

Program szkolenia Paradowskiego porusza takie wątki, jak:
Trendy
Technologia kognitywna
Sztuczna inteligencja
Nauczanie maszynowe
Aktywność
Mobilnosć
„Wearables”
Grywalizacja
Wirtualne i zdalne planowanie wydarzeń
Identyfikacja radiowa (RFID)
Social media
Drony i wirtualna rzeczywistość
Podróże lotnicze
Bezdotykowość
Kody QR
Paszporty covidowe
Biometria
Roboty
Zamówienia
Hotelarstwo
Obsługa
Wyszukiwanie i sterowanie głosowe
Rozszerzona rzeczywistość
Inteligentne klucze
Marnotrawstwo żywności
Internet rzeczy
Chmura
Big data
Chatboty
Eventy
Platformy
Innowacyjna technologie AR XR VR.

Kurs jest częścią cyklu “Zarządzanie w branży MICE”, który składa się z 10 szkoleń, kierowanych zarówno do osób zaczynających karierę w branży MICE (bezpłatnie) jak i do kadry kierowniczej (odpłatnie). Każdy kurs kończy się testem kompetencyjnym i wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cały cykl szkoleń został podzielony tematycznie tak, aby wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online, dawał kompendium wiedzy o branży MICE. Po ukończeniu i pozytywnym zaliczeniu wszystkich 10 kursów, otrzymuje się certyfikat event managera.

Żeby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online www.akademia.skkp.org.pl. Po otrzymaniu linku do aktywacji można brać udział w kursach w dowolnym czasie przez sześć miesięcy od rejestracji.

Więcej informacji:
Anna Górska, kierownik projektu, doradca zarządu Symposium Cracoviense, ICCA Board Member wiceprezes ds. współpracy międzynarodowej Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. E-mail: anna.gorska@skkp.org.pl; tel. + 48 664 411 429

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii