Planujesz organizację wesela w 2021 roku? Zobacz, co zmieni się w modzie ślubnej i jak zorganizować wesele marzeń z motywem przewodnim.

Sale weselne 2021 – duże czy małe?

Duże wesela to chwilowo przeszłość. Chwilowo, bo prawdopodobnie po zakończeniu pandemii powrócimy do organizowania dużych, hucznych wesel. Aktualnie trudno przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłym roku, dlatego większość nowożeńców stawia na kameralne uroczystości, na które zaprasza się tylko najbliższą rodzinę. Jak się okazuje, takie dwudziesto-trzydziestoosobowe imprezy weselne wcale nie są gorsze od tych, na które zaprasza się setkę gości i więcej. Tak oblegane były dotychczas między innymi sale weselne w Kielcach.

Z oczywistych powodów większość nowożeńców wybiera mniejsze sale weselne. Nawet jeśli jest możliwość wynajmu dużej w cenie małej, trzeba się dobrze zastanowić, czy mamy pomysł na zagospodarowanie takiej sali, nadmiar pustej przestrzeni może być dla gości onieśmielający. Mało kto decyduje się na zarezerwowanie dużej sali z nadzieją, że za rok uda się wyprawić duże wesele, niemniej i takie przypadki się zdarzają. Jednak to te mniejsze sale weselne w Poznaniu cieszą się większym zainteresowaniem.

Sale weselne 2021 – dekoracje i motywy przewodnie

Sale weselne najczęściej były dekorowane zgodnie z aktualnymi trendami we wnętrzarstwie. Były, bo ten trend powoli zanika. Z tego też względu nie zobaczymy sal weselnych eko lub inspirowanych sztuką etniczną, chociaż bardzo często w ten właśnie sposób dekoruje się mieszkania.

W modzie weselnej 2021 będą wyraźne dwa nurty. Pierwszy to powrót do subtelnej klasyki. Zamiast oryginalnych dekoracji zgodnych z nurtami proponowanymi przez architektów wnętrz, sale weselne w Szczecinie będą lśniły delikatnym blaskiem złota na tle mocno kojarzącej się z weselem bieli. Podobnie będą dekorowane sale weselne we Wrocławiu.

Drugim nurtem będą motywy przewodnie wybierane przez nowożeńców. Inspiracją może być ulubionych film, serial, postać historyczna itp. Motyw będzie odzwierciedlony nie tylko w dekoracjach, ale też w strojach weselnych państwa młodych i gości, nakryciach stołu, serwowanym menu itp. Także muzyka i gry towarzyskie, coraz modniejsze na weselach, będą dobierane zgodnie z tematycznym motywem przewodnim.  

Sale weselne 2021 – personalizacja

O ile do tej pory większość wesel była do siebie podobna i nikt by nie zauważył zastąpienia jednych nowożeńców drugimi, o tyle teraz moda weselna wyraźnie stawia na personalizację. Imiona i inicjały nowożeńców zastąpią dotychczasowe, uniwersalne dekoracje. Pojawią się np. nad wejściem do sali, zamiast tradycyjnego łuku z balonów. Także typowe napisy i emblematy (gołąbki, serduszka) zostaną zastąpione spersonalizowanymi dekoracjami. Dzięki temu nowożeńcy będą się czuli jeszcze bardziej uhonorowani, a wesele – mimo iż ograniczone liczbowo z powodu pandemii – będzie kładło większy nacisk na bohaterów wieczoru.

Personalizacja będzie widoczna nie tylko na dużych elementach, ale też tych bardzo małych, np. serwetkach, winietkach na butelki do alkoholu itp. Oczywiście zaproszenia także będą spersonalizowane.

Sale weselne 2021 – z ogrodem czy bez?

Śluby i wesela w plenerze to stosunkowo nowy pomysł w branży ślubnej. Pierwsze organizowano kilka lat temu i od tego czasu ich liczba z roku na rok rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zliberalizowanie przepisów znacznie ułatwiło organizowanie takich uroczystości. Stąd wiele sal weselnych udostępnia swoim gościom ogrody. Tam też odbywają się śluby i tam zaczynają wesela. Ciąg dalszy zależny jest głównie od pogody. Niejedno wesele we Wrocławiu, które rozpoczęło się na powietrzu, skończyło się pod dachem. To bardzo wygodne rozwiązanie i warto z niego korzystać. Mimo iż pogoda w ostatnich latach znacznie się zmieniła i deszcz powoli staje się zjawiskiem wyczekiwanym, nadal nie jest najmilej widziany na weselu. Możliwość przeniesienia imprezy pod dach w sytuacji awaryjnej jest bardzo pożądana.

Sale weselne 2021 – modne inspiracje na portalu Wedding.pl

Portal Wedding.pl to prawdziwa kopalnia pomysłów i wszelka wiedza na temat organizowania wesel podana w jednym miejscu. Można łatwo znaleźć salę weselną, fotografa, DJ-a, kamerzystę z dronem itp. Portal udostępnia też planner ślubny, dzięki któremu łatwiej jest zapanować nad organizacją wesela i trudniej cokolwiek przeoczyć. Modowych inspiracji można szukać na Blogu Lovestory portalu Wedding.pl. Dzięki temu nie tylko będziemy na bieżąco z trendami modowymi na temat wesel, ale też możemy dać się zainspirować całkiem nowym pomysłom.

Materiał Promocyjny