Uniknąć niebezpieczeństwa

Nie zawsze mamy wpływ na to, co może się przytrafić podczas zimowych aktywności. Wbrew pozorom umiejętności i idealne warunki na stoku nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa. Niekiedy wystarczy jedynie krótka chwila, by stracić równowagę i niefortunnie upaść. Na takie zrządzenia losu możemy odpowiednio się ubezpieczyć, zapewniając sobie komfort psychiczny i brak dodatkowego obciążenia finansowego w razie problemów. Co najważniejsze, ubezpieczyć możemy się nawet w ostatniej chwili, tuż przed wyjazdem, czego doskonałym przykładem jest historia jednej z klientek Warty, pani Zosi z Warszawy.

Pani Zosia przed każdym zagranicznym wyjazdem dbała o swoje ubezpieczenie. Tym razem przypomniała sobie o tym, będąc już w drodze do Austrii, pod Częstochową. Odwiedziła więc stronę internetową Warty i wykupiła ubezpieczenie turystyczne, nawet nie przypuszczając, że przyda się jeszcze tego samego dnia, gdy upadek na stoku skończył się urazem więzadła krzyżowego. Koszt pomocy, której udzielili jej ratownicy na stoku i lekarze w szpitalu, pokrył w całości ubezpieczyciel.

Kompleksowa pomoc i minimum ryzyka

Wyposażenie się w ubezpieczenie zawsze jest dobrą decyzją. Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel obowiązuje już od momentu zawarcia umowy, jeśli klient w chwili jego zawarcia przebywa w Polsce. Gdy znajduje się za granicą, odpowiedzialność obowiązuje od kolejnego dnia. Już w podstawowej wersji obejmuje organizację pomocy o szerokim zakresie oraz pokrycie kosztów leczenia nagłych zachorowań, nieszczęśliwych wypadków i następstw przewlekłych chorób. Można je rozszerzyć o dodatkowe opcje takie jak: NNW, OC w życiu prywatnym, ochrona bagażu, koszty odwołania podróży czy koszty leczenia powypadkowego w Polsce.

Bardzo poważna sytuacja spotkała pana Jarka z Łodzi. Podczas narciarskiego wyjazdu doznał skomplikowanego złamania nogi w Austrii. Wymagało to transportu do szpitala, operacji i trwającej niemal tydzień hospitalizacji zakończonej transportem do Polski ambulansem. Gdyby nie wykupione ubezpieczenie, poszkodowany zostałby obciążony kosztami w wysokości niemal 14 tysięcy złotych.

Natomiast z myślą o osobach, które aktywnie wypoczywają na terenie Polski, powstało ubezpieczenie NNW – pakiet dla Turysty na terenie naszego kraju. To oferta zarówno dla osób indywidualnych, jak i większych grup, która może zostać zawarta maksymalnie na czas 30 dni. Obejmuje m.in. następstwa nieszczęśliwych wypadków, powstałych również w wyniku działań osoby pod wpływem alkoholu, nabycie środków pomocniczych oraz organizację wizyt lekarskich w miejscu pobytu. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe opcje takie jak ochrona bagażu,  odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone w obiektach noclegowych czy odwołanie podróży krajowej. Z tego rozwiązania skorzystał pan Zbigniew z Głogowa, który wyjechał w polskie góry i skręcił nogę na stoku. Dzięki ubezpieczeniu szybko otrzymał świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, a na dodatek zadbano o to, by wrócił do formy sprzed wypadku.

Ubezpieczenie turystyczne to znakomite rozwiązanie, które umożliwi nam spokój ducha i beztroskie cieszenie się wypoczynkiem. Elastyczność ofert sprawia, że można dopasować je do indywidulanych potrzeb. Dowodem skuteczności są historie zadowolonych klientów, które można znaleźć na stronie dobrezakonczenia.pl.

Materiał Promocyjny