Lot z dzieckiem, zwłaszcza małym, bywa nie lada wyzwaniem dla jego rodziców. Obawy zaczynają się na długo przed podróżą, gdy zastanawiamy się, jak najsprawniej i najwygodniej dotrzeć do portu lotniczego. Lotnisko Warszawa Modlin jest całkiem dobrze skomunikowane, czy jednak to wystarczy, aby dotarcie do niego nie sprawiało nam żadnych trudności, zwłaszcza jeśli podróżujemy z maluchem, mnóstwem bagaży i dodatkowo np. z dziecięcym wózkiem?

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem lub małym dzieckiem

Najwygodniejszą opcją dojazdu na lotnisko będzie zdecydowanie dojazd własnym samochodem. W ten sposób swobodnie się spakujecie i nie będziecie uzależnieni od rozkładu jazdy komunikacji publicznej. Po prostu wyruszysz na lotnisko, kiedy będziecie gotowi. Dodatkowo taka opcja będzie rozsądna w sytuacji, gdy dziecko będzie podróżowało w samolocie w swoim foteliku samochodowym. Fotelik będziesz mieć po prostu pod ręką.

Lotnisko Modlin znajduje się 36 km od centrum Warszawy, dlatego dojazd do portu lotniczego własnym samochodem ze stolicy nie powinien zająć zbyt dużo czasu. Jeśli wyruszasz na lotnisko spoza Warszawy, istotną informacją będzie dla Ciebie fakt, że w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego krzyżują się dwie ważne drogi – droga szybkiego ruchu S7 łącząca Kraków i Gdańsk oraz droga DK62 łącząca Strzelno, Włocławek, Wyszków, Sokołów Podlaski i Siemiatycze.

A jak wyglądają możliwości w zakresie parkowania pojazdu w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego? Okazuje się, że naprawdę dobrze. Jeśli wybierzesz dowolny parking najbliżej lotniska w Modlinie, opcja dojazdu własnym samochodem okaże się jeszcze bardziej komfortowa. Rezerwując miejsce postojowe np. na Orange Parking Lotnisko Modlin, możesz skorzystać z parkowania tuż przy drzwiach terminalu. Jeśli miejsce postojowe będzie nieco oddalone od terminalu, obsługa parkingu dowiezie Was na miejsce, a po powrocie odbierze i zapewni transfer na parking. Kierowca pojawi się zaraz po wylądowaniu waszego samolotu na płycie lotniska. Nie musicie zatem na nic czekać, a Wasza pociecha nie zdąży się znudzić. Transfer tego typu jest bezpłatny.

Dojazd na lotnisko własnym samochodem, gdy podróżujemy z małym dzieckiem, to opcja najwygodniejsza także ze względu na oferowaną pomoc kierowców / pracowników parkingu. Nie musisz zatem taszczyć ciężkich bagaży, a na wypadek, gdyby Twój samochód odmówił Ci posłuszeństwa po Twoim powrocie, możesz liczyć na pomoc w jego uruchomieniu. Dla rodziców z dziećmi to z pewnością spore udogodnienie. Dodatkowo parking jest monitorowany, strzeżony i w pełni oświetlony (jeśli przyjedziecie w środku nocy będzie Wam niezmiennie wygodnie).

Taksówka

Jedną z opcji dotarcia do portu lotniczego Warszawa Modlin jest taksówka. Podobnie, jak dojazd własnym samochodem, w przypadku podróży z małym dzieckiem będzie to zdecydowanie wygodne rozwiązanie, choć już nie tak, jak prywatne auto. Tutaj musisz liczyć się jednak z wyższym kosztem dojazdu oraz wziąć pod uwagę czas (podróż taksówką z centrum stolicy na lotnisko Modlin zajmuje od 35 do 40 minut).

Jeśli podróżujesz ze starszym dzieckiem

Podróż z kilkulatkiem lub starszym dzieckiem dostarcza większej elastyczności w zakresie doboru sposobu dojazdu do portu lotniczego. Połączenia na trasie pomiędzy lotniskiem Modlin, a centrum Warszawy obsługuje ModlinBus, przewoźnik oferujący codziennie prawie 50 kursów w obie strony, oczywiście dostosowanych do rozkładu odlotów i przylotów samolotów. Decydując się na autobus, wyruszycie z Warszawy z Placu Defilad i po 40 minutach będziecie na lotnisku. Bilety zakupisz online, w autobusie lub na lotnisku.

Także inni przewoźnicy oferują połączenia z portem lotniczym Modlin. ​Jeśli podróżujecie z Lublina możecie skorzystać z usług przewoźnika Contbus. Dla innych miejscowości rozkład połączeń i przewoźników wygląda następująco:

  • Radex: Modlin – Orneta, Olsztyn, Olszynek
  • Okbus: Modlin – Łódź, Toruń, Ciechocinek, Włocławek, Płock
  • Podlasie – Express: Modlin – Białystok, Jeżewo, Zambrów Mazowiecki, Wyszków
  • Żak Express: Modlin – Suwałki, Augustów, Ełk, Grajewo, Szczuczyn, Stawiski, Łomża

Dzieci lubią podróżowanie pociągami

Możecie zatem skorzystać i z tej opcji, jeśli tylko Wasza pociecha zniesie taką łączoną, wydłużoną nieco podróż z przesiadkami. Na stacji kolejowej Modlin zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich, EIC oraz TLK. Ze stacji bezpośrednio na terminal dotrzecie korzystając ze specjalnego busa, jaki zapewniają swoim pasażerom Koleje Mazowieckie.

Materiał Promocyjny