Przepiękne widoki, poczucie wolności i niezapomniane wrażenia – wszystko to na czeka otwartych wodach! W Chorwacji można zwiedzić wiele ciekawych miejsc, ale tym co przyciąga miliony turystów rocznie jest przede wszystkim przyjemny klimat i oszałamiająco piękne widoki. Zdecydowanie najlepiej korzysta się z ich uroków na pokładzie łodzi. Wyjaśniamy, dlaczego jeszcze warto wynająć na wakacje jacht w Chorwacji!

Jakie korzyści daje wynajem łodzi w Chorwacji?

Podczas wakacji w Chorwacji czas wolny można spędzić na naprawdę wiele sposobów. Przepiękne miasta pełne ciekawostek architektonicznych jak Zagreb, Dubrownik, Split czy Szybenik to prawdziwa gratka dla miłośników odwiedzania niesamowitych miejsc. Są to naprawdę magiczne lokacje – między innymi to właśnie w tym kraju kręcono ujęcia do popularnego serialu fantasy „Gra o Tron”. Na własne oczy można zobaczyć zachwycające zamki oraz inne starożytne budowle. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda zachęcają natomiast do wylegiwania się na pięknych plażach oraz kąpieli w ciepłym morzu. Jeśli ktoś był już w tym kraju lub oczekuje nieco bardziej emocjonujących doznań, koniecznie powinien zdecydować się na wynajem łodzi.

Czarter jachtów Chorwacja nie jest wcale skomplikowany czy drogi, a gwarantuje niezapomniane przeżycia. Sam rejs jest już niesamowicie przyjemnym, relaksującym doświadczeniem. Co więcej, łódź na własność jest dużym udogodnieniem. Do wielu chorwackich wysp z lądu można dostać się jedynie promem. Bilety są jednak zwykle bardzo drogie, a by je kupić należy stać nawet po kilka godzin w kolejce. Jacht pozwala dostać się tam we własnym zakresie. W ten sposób można o wiele taniej zwiedzić różne urokliwe miejsca oraz odkryć ustronne, dzikie plaże.

Na czym polega czarter jachtów w Chorwacji?

Wynajem łodzi jest trochę podobny do rezerwacji miejsc noclegowych czy samochodu. Za opłatą na kilka dni otrzymuje się do użytku wybraną jednostkę wodną. Współcześnie można już w kilka chwil za pomocą Internetu znaleźć idealną ofertę, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „jachty Chorwacja”. By móc sterować łodzią, w większości przypadków należy posiadać podstawowy patent żeglarski (jest to zależne od typu wynajętego modelu). Jeśli nie ma się takich uprawnień, wiele firm czarterowych oferuje za dodatkową opłatą wsparcie profesjonalnego sternika. W cenie wynajmu jachtu najczęściej zawarte jest już ubezpieczenie, więc w razie jakichkolwiek kłopotów nie trzeba obawiać się konsekwencji finansowych. Klienci zawsze mają też zapewnioną natychmiastową pomoc w obliczu przykrych przygód.

W Chorwacji piękna pogoda rozpieszcza turystów aż przez 7 miesięcy w roku, dlatego ma się szeroki wybór na termin urlopu. Niektórzy nie mogą wziąć wolnego w wakacje albo chcą dodatkowo nieco zaoszczędzić. Najrozsądniej jest wtedy zdecydować się na wyjazd poza sezonem!

Jak wynająć jacht w Chorwacji?

Wynajem jachtu Chorwacja nie jest skomplikowany ani drogi. W kilka chwil można za pomocą Internetu przejrzeć, porównać i wybrać najlepsze oferty. Jeśli robi się to z dużym wyprzedzeniem, często trafia na promocje „first minute”, a jeśli na ostatnią chwilę – „last minute”. Ceny najmu za dobę wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset euro, w zależności od wybranego modelu jachtu. Decydując się na jednostki z kabinami sypialnianymi można jednak zaoszczędzić na zakwaterowaniu. Taka wyprawa wcale nie musi być kosztowna!

Wakacje na jachcie w Chorwacji to wyjątkowe doświadczenie! Zagwarantuj sobie i bliskim Ci osobom niezapomniane przeżycia. Znajdź najkorzystniejszą ofertę, by zaplanować urlop pełen przygód, pięknych widoków i kontaktu z naturą!

Materiał Promocyjny