Czy wiesz, że tydzień na jachcie może kosztować nawet 150 euro za osobę? Tak, za tydzień! Nie potrzebujesz doświadczenia, licencji ani wiedzy. Na rynku istnieją firmy, które zorganizują wyjazd dla Twojej rodziny, przyjaciół, a nawet integracyjny wyjazd firmowy w cenie klasycznych wakacji w hotelu. Alternatywą dla wynajmu całego jachtu jest czarter pojedynczej kabiny dla dwóch osób. Chcesz odkryć magię żeglarstwa, mimo, że wcześniej wydawało się ono dostępne dla nielicznych? Czytaj dalej!

""

turystyka.rp.pl

Popularność żeglarstwa wśród Polaków rośnie

W dobie wielkich platform rezerwacyjnych i tanich lotów wakacje za granicą stają się coraz dostępniejsze dla wszystkich – nawet dla osób, które chcą podróżować budżetowo. Wciąż rośnie apetyt na ciekawe kierunki podróży i aktywności. Szukamy nowych doznań, czegoś innego i ciekawego, przygody do przeżycia. Zwykłe wakacje w hotelu przy samotnej plaży przestają dawać satysfakcję. Aktywny wypoczynek zimą to przede wszystkim narciarstwo i morsowanie, a latem króluje chodzenie po górach i żeglarstwo. To ostatnie przeżywa prawdziwy rozkwit – Polacy w ślad za Francuzami, Anglikami i Niemcami pokochali żeglowanie.

Wynajem jachtów jest prosty i bezpieczny

Czarterując jacht warto zwrócić się do profesjonalistów. Bezpieczeństwo żeglugi jest centralnym punktem całej wyprawy – jednostka musi być odpowiednio przygotowana, armator godny zaufania, a transakcja przeprowadzona zgodnie z zasadami bezpieczeństwa płatności. Eksperci nautyczni z popularnej platformy czarteru jachtów online https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow.html, sprawdzają armatorów od 10 lat. Zrzeszają na swojej stronie bazy czarterowe ze 180 destynacji na całym świecie. Możesz wybrać jacht z klimatyzacją, sterem strumieniowym, wi-fi i innymi udogodnieniami, a do obsługi zatrudnić sternika, kucharza czy hostessę. Rejs na jachcie lub katamaranie z doświadczonym sternikiem to idealne wakacje dla tych, którym zależy na niezapomnianych chwilach, unikalnej wiedzy na temat danego regionu, a nawet podszkoleniu się w zakresie żeglarstwa.

""

turystyka.rp.pl

Żeglowanie bez licencji? Tak, to możliwe!

Polacy coraz częściej decydują się na rejs jachtem lub katamaranem jako alternatywę dla klasycznych wakacji. Czy potrzebne są uprawnienia żeglarskie? Otóż nie – wystarczy do czarteru dodać usługę profesjonalnego sternika, którego zapewni armator. Inną możliwością są rejsy kabinowe all-inclusive. To idealna opcja dla par, które chcą przeżyć wspólną przygodę i nie mają czasu na organizację wakacji. Rejsy po Seszelach, Malediwach czy Karaibach. to idealny sposób na ich zwiedzanie. Odosobnione zatoczki, lazurowe laguny i białe, piaszczyste plaże często dostępne są tylko drogą morską. Katamaran w standardzie hotelu z profesjonalną załogą i kucharzem w kameralnym gronie to gwarancja pełnego wypoczynku, doskonałej lokalnej kuchni i pięknych widoków.

Piękne okoliczności przyrody z nowej perspektywy

Letnie wakacje w perspektywie, a Ty wciąż zastanawiasz się gdzie wybrać się na urlop? A może myślisz, gdzie spędzić majówkę w wyjątkowy sposób? Na rejs może pojechać od 6 do 12 osób. Rodzinne wyjazdy nie stoją na przeszkodzie – dzieci na jachtach są miło widziane, a dla ich bezpieczeństwa zapewnione są specjalne siatki. Gdzie warto żeglować? Wśród Polaków króluje Chorwacja (popularna jest Dalmacja, czyli okolice Splitu, Zadaru i Dubrownika), Grecja (Morze Jońskie i Cyklady o tysiącach wysp), Włochy (popularna ostatnio Sardynia, Sycylia czy Wyspy Liparyjskie), Hiszpania (zwłaszcza Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Francja (legendarne Lazurowe Wybrzeże lub magiczna Bretania). Wśród kierunków egzotycznych królują Karaiby (przede wszystkim Martynika, Brytyjskie Wyspy Dziewicze i Gwadelupa), całoroczne Seszele, tania i przyjazna Tajlandia czy Malediwy, archipelag osadzony na atolach koralowych.

Więcej informacji Globesailor.

Materiał Promocyjny