Choć mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach podróżowanie nie wymaga większych przygotowań –  w końcu wszystko można kupić na miejscu –  to warto oszczędzić sobie stresu i nieprzewidzianych wydatków podczas urlopu. Oto lista pięciu gadżetów, które warto spakować ze sobą do wakacyjnego plecaka czy walizki, aby być przygotowanym na każdą sytuację!

1.      Ładowarka do telefonu

Chyba nikt nie wyobraża sobie podróżowania bez telefonu, który często zastępuje też mapę czy aparat fotograficzny. Z tego powodu warto zabrać ze sobą przynajmniej dwa kable, z adekwatną końcówką. Należy także sprawdzić jakie kontakty są najpopularniejsze w miejscu docelowym. Na całym świecie stosuje się aż 14 różnych typów wtyczek, co może być dla wielu osób dużym zaskoczeniem. “Polskie” gniazda elektryczne stosowane są w niemal całej Europie, jednak już np. we Włoszech czy Chile można spotkać się z gniazdkami z trzema otworami. Warto więc się przygotować i zabrać ze sobą odpowiedni adapter. Dzięki niemu ładowarka do telefonu będzie działała na całym świecie!

2.      Powerbank

Warto zadbać o to, by podczas podróży telefon był zawsze naładowany – aby nie dać się zaskoczyć w żadnej ekstremalnej sytuacji. Gdy urządzenie rozładuje się podczas podróży autobusem czy zwiedzania, niezastąpiony okaże się powerbank. Warto zdecydować się na lekki i poręczny model, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca w torbie czy plecaku, ale pozwoli na przynajmniej jedno pełne naładowanie baterii telefonu. W większości przypadków powerbanki ładowane są za pomocą klasycznych kabli USB, dlatego warto zabrać ze sobą w podróż kabel dołączony do zestawu i drugi, na wypadek uszkodzenia lub zagubienia. Problem może pojawić się gdy jest się posiadaczem sprzętu Apple lub urządzenia ładowanego USB typu C. Wożenie ze sobą kilku różnych kabli jest bowiem niewygodne. W takiej sytuacji warto zdecydować się na multifunkcyjne kable, np. 3w1, które można znaleźć w korzystnych cenach na AliExpress.

3.      Poduszka podróżna

Poduszka podróżna jest niezastąpionym gadżetem w przypadku dalekich podróży samolotem czy pociągiem. Dzięki niej można przespać znaczną część drogi w komfortowych warunkach, nie narażając się przy tym na bóle karku. Może okazać się także niezastąpionym gadżetem podczas spania w namiocie czy nawet hostelu. Osoby podróżujące wyłącznie z bagażem podręcznym mogą zdecydować się na dmuchany model, który jest lekki i nie zabiera zbyt wiele miejsca. Dmuchana poduszka nie da jednak takiego samego komfortu jak ta z wypełnieniem, dlatego jeżeli podróżny może sobie na to pozwolić –  warto zdecydować się na dobrej jakości model z piankowym wypełnieniem, który będzie doskonałym towarzyszem wojaży nawet przez kilka lat.

4.      Stopery do uszu i opaska na oczy

Osoby, które mają problem ze spaniem w środkach komunikacji doskonale wiedzą, że najbardziej dekoncentrujące jest światło oraz dźwięk. Aby ułatwić sobie zasypianie warto zdecydować się na zabranie ze sobą w podróż opaski na oczy i stoperów, które znacznie ograniczą docierające z zewnątrz bodźce. Każdy z tych gadżetów może się przydać także już po przyjeździe na miejsce. Zdarza się bowiem, że hałaśliwi sąsiedzi z pokoju obok czy towarzystwo małych dzieci znacznie utrudnia relaks podczas wyjazdu. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą właśnie stopery. Opaska ułatwi zaś ucięcie sobie popołudniowej drzemki czy zaśnięcie w pokoju, w którym są nieszczelne zasłony.

5.      Butelka z filtrem

Minimalistom i osobom żyjącym w duchu zero waste nie trzeba jej przedstawiać. Butelka z filtrem pozwala na bezpieczne picie wody bezpośrednio z kranu, co może okazać się niezwykle przydatne nie tylko podczas biwaków czy pieszych wycieczek, ale i wizyt w metropoliach. Zdarza się bowiem, że najdroższym produktem, który można kupić w turystycznych miejscowościach (zwłaszcza latem) jest właśnie woda. Aby dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, warto zabierać ze sobą wodę właśnie w takiej butelce i w razie potrzeby uzupełniać ją, m.in. z poidełek czy kraników.

Nie daj się zaskoczyć! Zabierz ze sobą w podróż niezbędne gadżety i ciesz się czasem w nowym miejscu. Przygotowując się odpowiednio wcześniej możesz zamówić wszystkie niezbędne gadżety z AliExpress, w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Materiał Promocyjny