Small Planet – pechowy początek wakacji

archiwum prywatne

Od 18 godzin czekają na swój lot turyści, którzy mieli wrócić do Polski z Zakintos. Small Planet obiecuje, że jeszcze dzisiaj wrócą do domu

Jak napisała wp.pl, dwa zaplanowane na wtorkowe popołudnie loty z Zakintos do Gdańska i do Katowic, a także jeden z Warszawy na Zakintos „nie doszły jeszcze do skutku”. Oznacza to, że około 400 osób w Grecji i około 200 w Warszawie oczekuje w hotelach lub na lotniskach.

Samolot z Gdańska miał polecieć na Zakintos wczoraj o godzinie 15:30. Wirtualna Polska rozmawiała z jedną z pasażerek czekających na powrót z Zakintos. „Powiedziano nam, że samolot nie wystartował z powodu awarii i dlatego nasz lot został odwołany. O 11 opuściliśmy hotel i czekamy na dalsze informacje” – usłyszał dziennikarz.

Jak mówi nam rzecznik Small Planet Tomasz Ostojski, przyczyną opóźnień była zła pogoda na wyspie. Samolot, który leciał z Polski na Zakintos musiał lądować w Atenach. Kiedy chciał po jakimś czasie dolecieć na Zakintos, okazało się, że jest już za późno, bo lotnisko na wyspie jest dość wcześnie (godzina 22 czasu lokalnego) zamykane ze względu na ochronę żółwi, które na plaży składają jaja.

Small Planet zdecydował więc, że pasażerowie, którzy mieli lecieć na wakacje z Polski, zostają jeszcze w kraju, a ci, którzy mieli wrócić z urlopu, zostaną dłużej na wyspie. Ostatecznie dzisiaj Small zabrał turystów z Gdańska, a później poleciał po tych z Katowic. Ponieważ większe maszyny skierowano do innych operacji, przewoźnikowi zostały tylko mniejsze samoloty. Brakowało miejsc, dlatego musiał wynająć dodatkową maszynę. Udało się to zrobić w rumuńskiej linii lotniczej Carpat Air. Fokker 100 zabierze dzisiaj ostatnich klientów z Zakintos – zapewnia Ostojski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Condor chce więcej latać na Karaiby

3 listopada niemiecki Condor zacznie latać dwa razy w tygodniu z Duesseldorfu do meksykańskiego ...

TFG: W lutym sprzedaż w biurach podróży spadła o 30 procent

– Kryzys wywołany pandemią koronawirusa ujawnił, jak mało wiemy o rynku turystyki wyjazdowej. Turystyczny ...

FlixBus pojedzie do Puli, Splitu i Monachium

Od połowy czerwca będzie można podróżować FlixBusem z Warszawy do Puli i Monachium oraz ...

Nocowanie.pl kończy 15 lat

Do założonego w 2005 roku serwisu z ofertami obiektów noclegowych zaglądają 3 miliony turystów ...

Alltours: Zbieraj wiadomości w czasie urlopu

Agenci, którzy podczas urlopu chcą poznać hotele z oferty niemieckiego biura podróży Alltours, mogą ...

Rainbow: Rośnie sprzedaż na zimę

Liczba imprez turystycznych na sezon zimowy 2017/2018 sprzedanych od początku wprowadzenia tej oferty do ...