Ryanair uznaje niemiecki związek zawodowy Ver.di

Bloomberg

Związek zawodowy Ver.di będzie reprezentował pracowników pokładowych zatrudnionych w Niemczech – zgodziło się kierownictwo linii lotniczej Ryanair

Dzisiaj strony podpisały umowę w tej sprawie – informuje biuro prasowe Ryanaira.

To trzeci związek zawodowy uznany przez szefostwo linii lotniczej po ANPAC/ANPAV we Włoszech i UNITE w Wielkiej Brytanii, które wcześniej broniło się przed tym. Ver.di będzie reprezentował załogi pokładowe, których bazy mieszczą się w Niemczech i są zatrudnione bezpośrednio przez Ryanaira.

„Ryanair oczekuje ścisłej współpracy pomiędzy Ver.di i radą pracowniczą (załóg pokładowych) w celu jak najwcześniejszego wypracowania układu zbiorowego pracy dla pracowników zbazowanych w Niemczech i zatrudnionych bezpośrednio przez Ryanaira” – głosi komunikat.

– Cieszymy się z podpisania umowy z Ver.di w Niemczech. To kolejny znak świadczący o postępie w rozmowach Ryanaira ze związkami zawodowymi od grudnia 2017 r., kiedy Ryanair pierwszy raz je uznał. Obecnie ponad 60 procent załóg pokładowych objętych jest umową uznającą związki zawodowe – mówi cytowany w komunikacie Eddie Wilson, szef kadr w Ryanairze.

– Mamy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach ogłosimy kolejne porozumienia w krajach, w których związki zawodowe podeszły do negocjacji w sposób praktyczny i pozytywny. Wraz ze wzrostem liczby umów, zarówno dotyczących pilotów jak i załóg pokładowych, udowadniamy, że sukcesywnie robimy postępy, a sceptycy, którzy twierdzili, że nasza deklaracja z grudnia 2017 roku nie była prawdziwa, są w błędzie – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chorwacja zaprasza przez cały rok

Turystykę aktywną i młodzieżową reklamowała Chorwacja podczas zorganizowanych w Warszawie warsztatów dla branży turystycznej. ...

Miliardy dolarów z Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa jest warta 42 miliardy dolarów i jest kluczowa dla australijskiej gospodarki ...

MSC zamówił dwa statki wycieczkowe za 2 miliardy euro

Włosko-szwajcarski armator MSC zamówił w stoczni Chantiers de l’Atlantique w Saint-Nazaire we Francji dwa ...

Znamy pensje niemieckich agentów turystycznych

Od 1785 do 2810 euro brutto miesięcznie zarabiają niemieccy agenci. Najmniejszą pensję otrzymują ci ...

Miasta historyczne pod presją turystów

Jak pogodzić potrzeby mieszkańców z oczekiwaniami turystów w miastach, w których tych drugich przybywa ...

Z KLM-em do Kostaryki

Od jesieni KLM rozpoczną rejsy z Amsterdamu do stolicy Kostaryki San José. Razem z ...