Enter Air: Podniesiemy kapitał, kupimy samoloty

materiały prasowe

Enter Air ma już prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza przeprowadzić emisję do 2,3 miliona akcji. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na zakup dwóch nowych boeingów 737-8 MAX

Enter Air przedstawił do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Spółka zastrzega jednak, że ostateczną decyzję, kiedy przeprowadzić ofertę publiczną, podejmie kierując się oceną konkretnej sytuacji na rynkach kapitałowych, ocenę możliwości przeprowadzenia takiej oferty i uwzględniając interesy wszystkich akcjonariuszy. Szczegóły oferty zostaną zawarte w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Boeingi 737-8 MAX, które pojawią się w naszej flocie w czwartym kwartale tego roku  charakteryzują się znacznie mniejszymi kosztami eksploatacji, a dłuższy zasięg od obecnie wykorzystywanych maszyn umożliwi nam zaoferowanie nowych połączeń – mówi cytowany w komunikacie Entera członek zarządu i dyrektor generalny tej firmy Grzegorz Polaniecki. – Dzięki środkom z emisji będziemy mogli osiągnąć istotne oszczędności związane z lepszymi warunkami finansowania i większą elastycznością w zarządzaniu flotą.

Zgodnie z podjętą w kwietniu 2018 r. uchwałą walnego zgromadzenia emisja nowych akcji zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Jednocześnie obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi. Nowe akcje będą stanowiły 11,6 procent w podwyższonym kapitale spółki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Avis przyspiesza wybór i odbiór auta

Usługa „Digital check-in”, czyli cyfrowy odbiór auta, ma w czasach pandemii ograniczyć kontakt między ...

Odmówiono im lotu klasą biznesową. Były „zbyt duże”

Trzem Nowozelandkom, które wracały z Tajlandii odmówiono podróży w klasie biznes. Personel zmierzył kobiety ...

Park Inn by Radisson w Katowicach już otwarty

Park Inn by Radisson otworzył 168-pokojowy obiekt w Katowicach. Razem z hotelami, które są ...

Goście pozyskani bezpośrednio bardziej lojalni

Duże amerykańskie sieci hotelowe już kilka lat temu zaczęły pozyskiwać klientów bezpośrednio. Najnowszy raport ...

Kambodża zakaże jazdy na słoniach w Angkorze

Od przyszłego roku zakazana będzie jazda na słoniach w kompleksie świątyń Angkor w Kambodży. ...

Kwietniowe przeboje Krakowa: Lyon, Londyn Gatwick, Porto

W kwietniu krakowskie lotnisko obsłużyło 486 tysięcy pasażerów – o 17 procent więcej niż ...