Enter Air: Podniesiemy kapitał, kupimy samoloty

materiały prasowe

Enter Air ma już prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza przeprowadzić emisję do 2,3 miliona akcji. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na zakup dwóch nowych boeingów 737-8 MAX

Enter Air przedstawił do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Spółka zastrzega jednak, że ostateczną decyzję, kiedy przeprowadzić ofertę publiczną, podejmie kierując się oceną konkretnej sytuacji na rynkach kapitałowych, ocenę możliwości przeprowadzenia takiej oferty i uwzględniając interesy wszystkich akcjonariuszy. Szczegóły oferty zostaną zawarte w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Boeingi 737-8 MAX, które pojawią się w naszej flocie w czwartym kwartale tego roku  charakteryzują się znacznie mniejszymi kosztami eksploatacji, a dłuższy zasięg od obecnie wykorzystywanych maszyn umożliwi nam zaoferowanie nowych połączeń – mówi cytowany w komunikacie Entera członek zarządu i dyrektor generalny tej firmy Grzegorz Polaniecki. – Dzięki środkom z emisji będziemy mogli osiągnąć istotne oszczędności związane z lepszymi warunkami finansowania i większą elastycznością w zarządzaniu flotą.

Zgodnie z podjętą w kwietniu 2018 r. uchwałą walnego zgromadzenia emisja nowych akcji zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Jednocześnie obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi. Nowe akcje będą stanowiły 11,6 procent w podwyższonym kapitale spółki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FTI zakończył rok 16-procentowym wzrostem

Od nowego sezonu letniego klienci FTI będą mogli wypoczywać w Egipcie nad Morzem Śródziemnym. ...

Air China: Tygodniowo mamy 1,66 miliona foteli

395 tras pasażerskich do 180 miast w 39 krajach i regioanach – tak Air ...

W Niemczech coraz mniej touroperatorów

80 touroperatorów rocznie znika z niemieckiego rynku. Powodem nie zawsze są problemy biznesowe Profesor ...

Niemcy kupują więcej i szybciej

90,9 miliarda euro wydali Niemcy na podróże w 2017 roku – szacuje DRV. Perspektywy ...

Chaos na lotnisku w Barcelonie

Po zaleceniu przez Brukselę kontroli paszportowej dla mieszkańców Unii Europejskiej, podróżujących poza strefę Schengen, ...

KLM najpunktualniejszą linią lotniczą świata

Dwie niezależne organizacje, FlightStats i JACDEC, przyznały holenderskim liniom najwyższe miejsca na podium w ...