Enter Air: Podniesiemy kapitał, kupimy samoloty

materiały prasowe

Enter Air ma już prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza przeprowadzić emisję do 2,3 miliona akcji. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na zakup dwóch nowych boeingów 737-8 MAX

Enter Air przedstawił do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Spółka zastrzega jednak, że ostateczną decyzję, kiedy przeprowadzić ofertę publiczną, podejmie kierując się oceną konkretnej sytuacji na rynkach kapitałowych, ocenę możliwości przeprowadzenia takiej oferty i uwzględniając interesy wszystkich akcjonariuszy. Szczegóły oferty zostaną zawarte w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Boeingi 737-8 MAX, które pojawią się w naszej flocie w czwartym kwartale tego roku  charakteryzują się znacznie mniejszymi kosztami eksploatacji, a dłuższy zasięg od obecnie wykorzystywanych maszyn umożliwi nam zaoferowanie nowych połączeń – mówi cytowany w komunikacie Entera członek zarządu i dyrektor generalny tej firmy Grzegorz Polaniecki. – Dzięki środkom z emisji będziemy mogli osiągnąć istotne oszczędności związane z lepszymi warunkami finansowania i większą elastycznością w zarządzaniu flotą.

Zgodnie z podjętą w kwietniu 2018 r. uchwałą walnego zgromadzenia emisja nowych akcji zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Jednocześnie obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi. Nowe akcje będą stanowiły 11,6 procent w podwyższonym kapitale spółki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nordica już rok w Locie

Rok temu, 4 listopada 2016 roku, Polskie Linie Lotnicze LOT przejęły estońskiego narodowego przewoźnika ...

Tanger wystartował z autopromocją

Pierwsze regionalne targi turystyczne w mieście nad Cieśniną Gibraltarską mają otworzyć szerzej tę bramę ...

Niemiecko-egipski spór o kanapki w samolotach

Fly Egypt potwierdza, że niemiecki ULC zakazał mu latać do tego kraju. Powodem są ...

Floryda tańsza niż Hiszpania

Dla przeciętnej brytyjskiej rodziny wyjazd na wypoczynek na Florydę może okazać się dużo tańszy ...

Wakacje.pl: Grecja najpopularniejsza szósty rok z rzędu

Wakacje.pl podsumowały szczyt sezonu letniego w turystyce wyjazdowej. Ponad jedna czwarta klientów tej sieci ...

Chcesz być politykiem? A co wiesz o turystyce?

Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA) edukuje kandydatów do tamtejszego parlamentu, jak wielkie znaczenie dla ...