Ryanair Sun szuka stewardów i stewardes

Filip Frydrykiewicz

Czarterowa linia lotnicza Ryanair Sun ogłosiła, że robi nabór pracowników. Doświadczenie w lotnictwie nie jest konieczne – obiecuje, że kandydatów sama przeszkoli

Rekrutować będzie firma Crewlink, partner Ryanair Sun. Spotkania odbędą się od 3 do 12 października, codziennie w innym mieście. Zainteresowani mogą już składać aplikacje.

Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, Ryanair zapewni pełne szkolenie. Po ukończeniu szkolenia kandydaci będą mogli pracować w jednej z polskich baz Ryanaira Sun: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu lub Gdańsku.

Grupa Ryanair zatrudnia ponad 10 tysięcy członków załóg pokładowych, którzy „odpowiadają za utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w branży, zapewniając jednocześnie najlepszą w swojej klasie obsługę klienta”. Nowym kandydatom do pracy firma obiecuje: „konkurencyjne wynagrodzenie zasadnicze” (płatne w polskich złotych na polskie konto bankowe), bezpłatne szkolenie, diety podczas szkolenia, bezpłatny mundur w pierwszym roku pracy, dodatek na mundur w drugim roku, prowizję od sprzedawania jedzenia i kosmetyków na pokładzie, możliwość awansowania, kontrat na bazie polskiego prawa (za pośrednictwem firmy Warsaw Aviation), pełne ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport naziemny dla załóg lotów czarterowych, stały grafik 5 dni pracy i 3 dni wolnego.

Ryanair Sun kończy właśnie swój pierwszy sezon w Polsce. Obsługiwał biura podróży pięcioma samolotami. Ale tylko część załóg – 20 pilotów i 40 osób kabinowego personelu – była przypisana bezpośrednio do tej marki. Pozostałych pilotów, stewardów i stewardesy „wypożyczała” mu spółka matka, czyli Ryanair. Już wiadomo, że w nowym roku tych pracowników będzie potrzebować więcej. – Kończymy negocjować umowy z touroperatorami na nowy sezon letni, zapowiada się, że zwiększymy liczbę foteli na trasach czarterowych nawet o 40 procent – mówi prezes Ryanaira Sun Michał Kaczmarzyk. 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Atrakcyjna nazwa pokoju zwiększy sprzedaż

Banalne nazwy pokojów hotelowych, takie jak podstawowy czy standardowy, mogą zniechęcać klientów – przekonuje ...

Polish Travel Quo Vadis zaprasza na nową stronę

Odświeżoną szatą graficzną i nowym układem strony VisitPoland.com chwali się biuro turystyki przyjazdowej Polish ...

Majorka: Brytyjczycy? Nie mamy już miejsc

Coraz więcej hoteli na Majorce chce ograniczyć sprzedaż oferty na 2018 rok brytyjskim touroperatorom. ...

Neckermann sprzedaje wycieczki w warszawskim Blue City

Piąte w tym roku, a 20 w ogóle, własne biuro sprzedaży otworzył dzisiaj Neckermann. ...

Holiday Inn w Krakowie – historia zatopiona w nowoczesności

Pięciogwiazdkowy Holiday Inn Kraków City Center zakończył rozbudowę i remont za 89 milionów złotych. ...

Prywatne odrzutowce – nowy wymiar podróżowania

Rynek prywatnych odrzutowców w Polsce nabiera na sile. Coraz więcej osób decyduje się na ...