Ryanair Sun szuka stewardów i stewardes

Filip Frydrykiewicz

Czarterowa linia lotnicza Ryanair Sun ogłosiła, że robi nabór pracowników. Doświadczenie w lotnictwie nie jest konieczne – obiecuje, że kandydatów sama przeszkoli

Rekrutować będzie firma Crewlink, partner Ryanair Sun. Spotkania odbędą się od 3 do 12 października, codziennie w innym mieście. Zainteresowani mogą już składać aplikacje.

Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, Ryanair zapewni pełne szkolenie. Po ukończeniu szkolenia kandydaci będą mogli pracować w jednej z polskich baz Ryanaira Sun: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu lub Gdańsku.

Grupa Ryanair zatrudnia ponad 10 tysięcy członków załóg pokładowych, którzy „odpowiadają za utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w branży, zapewniając jednocześnie najlepszą w swojej klasie obsługę klienta”. Nowym kandydatom do pracy firma obiecuje: „konkurencyjne wynagrodzenie zasadnicze” (płatne w polskich złotych na polskie konto bankowe), bezpłatne szkolenie, diety podczas szkolenia, bezpłatny mundur w pierwszym roku pracy, dodatek na mundur w drugim roku, prowizję od sprzedawania jedzenia i kosmetyków na pokładzie, możliwość awansowania, kontrat na bazie polskiego prawa (za pośrednictwem firmy Warsaw Aviation), pełne ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport naziemny dla załóg lotów czarterowych, stały grafik 5 dni pracy i 3 dni wolnego.

Ryanair Sun kończy właśnie swój pierwszy sezon w Polsce. Obsługiwał biura podróży pięcioma samolotami. Ale tylko część załóg – 20 pilotów i 40 osób kabinowego personelu – była przypisana bezpośrednio do tej marki. Pozostałych pilotów, stewardów i stewardesy „wypożyczała” mu spółka matka, czyli Ryanair. Już wiadomo, że w nowym roku tych pracowników będzie potrzebować więcej. – Kończymy negocjować umowy z touroperatorami na nowy sezon letni, zapowiada się, że zwiększymy liczbę foteli na trasach czarterowych nawet o 40 procent – mówi prezes Ryanaira Sun Michał Kaczmarzyk. 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ZUS i POT: System do obsługi bonu turystycznego działa sprawnie

Od soboty do dzisiaj, do godziny 16, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u zarejestrowało się ...

Touroperatorzy nie oczekują od hoteli niższych cen

Elastyczne warunki rezygnacji z rezerwacji, dodatkowe środki higieniczne i zasady bezpieczeństwa – tego przede ...

Prima Holiday zaprasza na ryby

Na razie najlepiej sprzedają się wyjazdy do Tunezji, ale na koniec sezonu i tak ...

Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą ...

Chińczycy zaczęli kupować wycieczki

Najpierw problemem był nadmiar pracy, teraz wyzwaniem jest odbudowa zaufania klientów biur podróży – ...

Wizz Air i Ryanair znów startują z Mazur

Po trzymiesięcznej przerwie Wizz Air i Ryanair wznowiły loty z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu. ...