Enter Air: Mieliśmy rekordowe lato

Filip Frydrykiewicz

Przychody Enter Air po trzech kwartałach 2017 r. wzrosły o 18,9 procent, a zysk netto o 7,2 procent rok do roku

Jak pisze w komunikacie największy przewoźnik czarterowy w Polsce jego przychody w okresie od stycznia do września wzrosły o 18,9 procent wobec tego samego okresu rok wcześniej i wyniosły  774,3 mln złotych. Dało to zysk operacyjny większy o 4,7 procent (64,1 mln zł), a zysk netto  o 7,2 procent (47,5 mln zł).

Po trzech kwartałach liczba fotelokilometrów była większa o 15 procent i wyniosła 5358 mln wobec 4656 mln rok temu. Najpopularniejsze kierunki lotów to Grecja, Hiszpania i Bułgaria.

Większe przychody firma uzyskała dzięki „dobrze zaplanowanemu programowi handlowemu”. – Tegoroczne lato było rekordowe – mówi cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air Grzegorz Polaniecki. – Wykonaliśmy więcej lotów niż rok temu, dlatego wyniki nie są dla nas zaskoczeniem.

Perspektywy na kolejny sezon też są dobre. W ostatnich miesiącach przewoźnik podpisał rekordowe umowy z biurami podróży TUI Poland i Rainbow. – Cały czas rozmawiamy z innymi touroperatorami i mamy nadzieję, że niedługo sfinalizujemy ostatnie umowy – dodaje Polaniecki.

W październiku Enter Air podpisał z TUI Poland umowę na przyszły rok o wartości 81,4 mln dolarów (ok. 299,5 mln zł). To największa umowa w historii spółki. Miesiąc wcześniej przewoźnik podpisał także umowę z Rainbow o wartości 46,3 mln dolarów (ok. 165 mln zł).

W październiku firma zakończyła wymianę samolotów – osiem boeingów 737-400 zastąpiły nowocześniejsze boeingi 737-800. – Mamy teraz większe możliwości operacyjne. Lepsza i wydajniejsza flota przełoży się w przyszłości także na naszą rentowność – dodaje – wyjaśnia Polaniecki.

Flota Enter Air to obecnie 17 samolotów typu 737-800. Pod koniec 2018 r. do floty dołączą pierwsze dwa boeingi 737-8 MAX z sześciu zamówionych przez spółkę. Enter Air nie wyklucza powiększenia floty jeszcze przed sezonem lato 2018 ze względu na duży popyt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polonus zwiększa flotę i dodaje połączenie

Siedem nowych autokarów, nowa trasa na Ukrainę i kursy łączone w ramach współpracy z ...

Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół

Choć w zeszłym tygodniu średnia cena wakacji za granicą spadła o 48 złotych w ...

Moskwa dopłaci do zagranicznych gości

Władze Moskwy ogłosiły program dopłat dla biur podróży, które pozyskały zagranicznych turystów. Za każdą ...

Phuket nie nadąża za własną popularnością

W tym roku na Phuket ma przyjechać 15 milionów gości. Popularność wyspy rośnie, a ...

Agenci turystyczni solidaryzują się z touroperatorami w krytyce TUI

Biuro podróży TUI traktuje nieuczciwie agentów turystycznych. A stosowane przez niego ceny poniżej kosztów ...

POT: Czas na Polskę – Time For Poland

Ruszyła nowa kampania Polskiej Organizacji Turystycznej – „Time For Poland”. Ma ona zachęcić turystów ...