LOT poleci do Singapuru

Pixabay

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Singapur. Lot na tej trasie potrwa około 12 godzin i będzie wykonywany przez boeinga 787 dreamlinera

LOT bezpośrednie rejsy do Singapuru rozpocznie od 15 maja 2018 roku. To będzie piąte połączenie przewoźnika do Azji, oprócz Astany, Tokio, Seulu i Pekinu.

Nowy kierunek będzie obsługiwał boeing 787 dreamliner, który na pokład może zabrać 252 pasażerów. Na początku podróżni będą mieli do wyboru trzy rejsy w tygodniu. Samoloty z Warszawy do Singapuru będą latały we wtorki, czwartki i soboty, a z Singapuru do Polski w poniedziałki, czwartki i soboty. Tak będzie do końca czerwca. Od lipca do końca sezonu letniego, czyli do końca października 2018 roku, dreamliner będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu. Dojdzie poniedziałkowy rejs z Warszawy i powrotny z Singapuru w środę.

– Boeing 787 dreamliner w trakcie lotu na trasie Singapur – Warszawa pokona ok. 9,5 tys. km. Rejs potrwa około 12 godzin. Za sprawą rozkładu i nowoczesnych dreamlinerów jest to najwygodniejsza oferta z Europy Środkowej do Singapuru. Mam nadzieję, że będą nią zainteresowani także pasażerowie biznesowi – mówi, cytowany w komunikacie, prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Jak podkreśla spółka w komunikacie, Singapur to jedna z najprężniej rozwijających się gospodarek regionu, a w przeliczeniu na głowę trzeci najbogatszy kraj świata, którego przychód na mieszkańca sięga 90,1 tys. dolarów rocznie. Ten azjatycki tygrys jest też największym inwestorem w Polsce spośród krajów ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) i piątym spośród wszystkich krajów azjatyckich.

Singapur zajmuje także szóste miejsce pod względem największych inwestycji w Unii Europejskiej. Położony w sercu Azji Południowo-Wschodniej pełni on rolę najważniejszego portu przesiadkowego w regionie.

LOT wskazuje, że pasażerowie z Polski i Europy, którzy skorzystają z nowego połączenia, będą mieli krótką podróż do sąsiadujących krajów w regionie, np. do Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Indonezji i Filipin, a także do Australii i Nowej Zelandii. Linia zwraca uwagę, że w ciągu kilku ostatnich lat kraje te stały się najbardziej pożądanymi kierunkami podróży dla turystów z Europy.

– To właśnie dlatego Singapur jest naturalnym kierunkiem ekspansji dla dynamicznie rozwijających się Polskich Linii Lotniczych LOT. Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji, a nawet do Australii i Oceanii. Jesteśmy pewni, że uruchomienie nowego połączenie LOT-u stwarza doskonałą okazję dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej, ale i nie tylko – podkreśla Milczarski. Jak dodaje, to również oferta dla podróżnych z Południowo-Wschodniej Azji, którzy chcą odwiedzić Europę Środkowo-Wschodnią i Zachodnią.

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Singapuru wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, którą LOT wdraża w życie od 2016 roku. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 20 tras, m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W zeszłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Właściciel linii lotniczej OLT „wykazywał elementy autyzmu”

Oświadczenie właściciela, że przestaje inwestować w branżę lotniczą było dla nas szokiem – mówił ...

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...

Touroperatorzy i agenci – dylematy korekty VAT

Samo wystawienie faktury korygującej nieprawidłową stawkę podatku nie powinno budzić wątpliwości, ale rysuje się ...

Avis wypożyczy samochody klientom Etihadu

Avis Budget Group będzie wyłącznym dostawcą samochodów na wynajem dla pasażerów linii lotniczych Etihad ...

W Google’u zarezerwujesz wycieczkę z TUI

Google wprowadza do narzędzia „Zarezerwuj z Google” ofertę wycieczek i atrakcji w miejscach odwiedzanych ...

Jak przywrócić Gubałówkę narciarzom?

Zakopiańska Rada Miasta rozpoczęła dyskusję na temat zmian punktowych zagospodarowania przestrzennego Gubałówki, pozwalających na ...