Z Mazur do Kolonii samolotem

Filip Frydrykiewicz

Od czerwca do września przyszłego roku z lotniska w Szymanach będą latać do Kolonii w Niemczech samoloty czarterowej linii lotniczej Small Planet

Informację podał Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Jak mówi marszałek województwa Gustaw Brzezin, Kolonia to kierunek pożądany przez podróżnych.

Loty do Kolonii to kolejne wakacyjne połączenia czarterowe, po bułgarskim Burgas, którego operatorem będzie linia lotnicza Small Planet.

Rejsy będą realizowane od 19 czerwca do 4 września 2018 r., raz w tygodniu, we wtorki. Airbusem A320, który na pokład może wziąć 180 pasażerów. Lot będzie trwał ok. 1,5 godz.

Bilety lotnicze będą dostępne w formule czarter-mix. System ten polega na sprzedaży miejsc w samolocie zarówno biurom podróży jak i klientom indywidualnym na stronie internetowej przewoźnika. Sprzedaż biletów rozpocznie się od wtorku, 12 grudnia. Najniższa cena to 199 zł w jedną stronę, choć linia nie wyklucza promocji, kiedy cena może być mniejsza.

Obecnie z Szyman są realizowane loty do Londynu na lotniska Luton i Stansted. Oprócz lotów czarterowych do Bułgarii, do Burgas i Kolonii, od marca z Szyman będzie można latać do Lwowa.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury działa drugi rok. Samorząd województwa dopłaca do działalności operacyjnej lotniska; w ubiegłym roku było to 10 mln złotych, a w tym roku – 11,7 mln złotych. Z lotniska od początku jego działalności skorzystało 150 tysięcy pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

1 lipca skończy się latanie z połową miejsc pustych

Wszystkie miejsca w samolotach odlatujących z Polski będą mogły być od 1 lipca zajęte ...

Polskie domy staną na Teneryfie

Na Teneryfie kupuje cała Unia Europejska i Rosja- mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development, ...

Biuro podróży Pokusa zaprasza spragnionych seksu

Wakacje inspirowane życiem pełnym seksu obiecuje swoim klientom nowy brytyjski touroperator Tempetion Holidays. Turyści ...

Prymusi turystyki wiejskiej

Dwunastu laureatów ze 115 uczestników wyłonił konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej – ...

Premier: Po majówce otwieramy hotele i obiekty noclegowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej otwarcie 4 maja hoteli i obiektów ...

Bardzo drogi obiad. Japońskie turystki oszukane w Rzymie

429 euro i 80 centów – tyle dwie japońskie turystki zapłaciły za dwie porcje ...