Z Mazur do Kolonii samolotem

Filip Frydrykiewicz

Od czerwca do września przyszłego roku z lotniska w Szymanach będą latać do Kolonii w Niemczech samoloty czarterowej linii lotniczej Small Planet

Informację podał Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Jak mówi marszałek województwa Gustaw Brzezin, Kolonia to kierunek pożądany przez podróżnych.

Loty do Kolonii to kolejne wakacyjne połączenia czarterowe, po bułgarskim Burgas, którego operatorem będzie linia lotnicza Small Planet.

Rejsy będą realizowane od 19 czerwca do 4 września 2018 r., raz w tygodniu, we wtorki. Airbusem A320, który na pokład może wziąć 180 pasażerów. Lot będzie trwał ok. 1,5 godz.

Bilety lotnicze będą dostępne w formule czarter-mix. System ten polega na sprzedaży miejsc w samolocie zarówno biurom podróży jak i klientom indywidualnym na stronie internetowej przewoźnika. Sprzedaż biletów rozpocznie się od wtorku, 12 grudnia. Najniższa cena to 199 zł w jedną stronę, choć linia nie wyklucza promocji, kiedy cena może być mniejsza.

Obecnie z Szyman są realizowane loty do Londynu na lotniska Luton i Stansted. Oprócz lotów czarterowych do Bułgarii, do Burgas i Kolonii, od marca z Szyman będzie można latać do Lwowa.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury działa drugi rok. Samorząd województwa dopłaca do działalności operacyjnej lotniska; w ubiegłym roku było to 10 mln złotych, a w tym roku – 11,7 mln złotych. Z lotniska od początku jego działalności skorzystało 150 tysięcy pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja – kontrowersje wokół otwarcia Meczetu Zdobywców

W Atenach został otwarty dla zwiedzających XV-wieczny Fethiye Dżami, tzw. Meczet Zdobywców. To jeden ...

Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Uruchomienie sześciu nowych kierunków międzykontynentalnych w sezonie zimowym zapowiada Air France-KLM. A wiosną Air ...

Thomas Cook z ponad miliardową stratą

Prawie półtora miliarda funtów wyniosła strata brutto Grupy Thomas Cook w pierwszym półroczu bieżącego ...

Turkish Airlines – najpierw boeingi, potem airbusy

Turkish Airlines zamierza zamówić 40 samolotów B787- Dreamliner. Zaczął też rozmowy z Airbusem o ...

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rząd kończy się 31 października. Już ...

Berlińskie lotniska znów strajkują

Z powodu rozpoczętego rano strajku personelu naziemnego na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie ...