Szczecin zyska połączenia do Edynburga i Tirany

materiały prasowe

Od marca pasażerowie z lotniska Szczecin-Goleniów będą mogli latać dwa razy w tygodniu do Edynburga, a lecie zostanie także otwarty czarterowy lot do Tirany

Do Tirany raz w tygodniu ma latać z Goleniowa biuro podróży Itaka.

– Egipt czy Tunezja, przez wydarzenia terrorystyczne, które miały tam miejsce, nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem turystów – przekonuje rzecznik prasowy lotniska Krzysztof Domagalski. – A Albania to egzotyczny kraj, jeszcze nie schodzony nogami milionów turystów w zasięgu dwóch godzin lotu samolotu – dodaje.

Domagalski poinformował, że w marcu zostaną także uruchomione loty do Edynburga, które będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Lotnisko szacuje, że w całym 2017 r. obsłuży około 580 tys. pasażerów. Z kolei, w przyszłym roku chciałoby obsłużyć około 660 tys. pasażerów.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje 10 rozkładowych połączeń lotniczych: Warszawa, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Londyn Stansted, Londyn Luton, Dublin oraz Liverpool.

W sezonie letnim 2018 r. w ofercie lotniska Szczecin-Goleniów znalazło się także sześć czarterowych kierunków: cztery greckie wyspy Rodos, Zakintos, Kreta i Korfu, chorwacki Dubrownik i turecka Antalya.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Renata Kusznierska wprowadzi do Polski Selinę

Sieć hoteli Selina przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Firma ma już dyrektor ...

POT wybrała turystycznych dziennikarzy roku

Polska Organizacja Turystyczna przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku 2018 w czterech kategoriach: artykuł, audycja ...

Accor chce wycofać Orbis z giełdy

Główny akcjonariusz hotelarskiej firmy, Grupa AccorHotels, ogłosiła wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostających poza jej ...

Straż turystyczna obroni Kraków przed gośćmi?

Powołania straży turystycznej, która zajmie się hamowaniem ekscesów pijanych turystów i czy monitorowaniem hałasu ...

EasyJet rezygnuje z powitania „panie i panowie”

Pasażerowie samolotów tradycyjnie witani są słowami „panie i panowie”. Teraz zmienić to chce linia ...

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u

W 2019 roku liczba pasażerów LOT-u może przekroczyć 10 milionów. To w dużej mierze ...