LOT zawiezie latem Polaków do Dubrownika

ROL

LOT uruchomią w przyszłym roku nowe połączenie do Dubrownik. Rejsy początkowo będą obsługiwane trzy, a w szczycie sezonu, sześć razy w tygodniu

Pierwszy lot ma się odbyć 3 maja 2018 r. Od czwartku w sprzedaży dostępne są także bilety na sezonowe połączenia do Puli i Zadaru. Oznacza to, że w sezonie letnim 2018 pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się w podróż do pięciu chorwackich miast. W sumie będzie to 21 połączeń tygodniowo z Warszawy do Dubrownika, Zagrzebia, Splitu, Puli i Zadaru.

– Chorwacja z roku na rok jest coraz popularniejsza wśród pasażerów, należy do jednego z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego – mówi cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki. – Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także architekturze.

Dodał, że spółka jest przekonana, że dzięki wzbogaconej ofercie „Polacy tym chętniej zdecydują się odwiedzić Dubrownik i inne chorwackie miasta i zaplanować dłuższy urlop lub weekendowy wyjazd”. – To najlepsza oferta podróży do tego regionu obecnie dostępna na rynku – ocenia.

Nowe połączenia do Dubrownika będą realizowane embraerami 170, 175 i 195. Początkowo – od 3 maja trzy razy w tygodniu, od 21 maja – pięć, a od 28 czerwca – sześć. W szczycie sezonu letniego 2018 r. samoloty wystartują z Warszawy do Dubrownika w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Z kolei loty do chorwackich kurortów: Splitu (od 16 maja do 14 października) i Zadaru (od 5 maja do 13 października) będą realizowane dwa razy w tygodniu. Do Puli będzie można wybrać się co tydzień już od 3 czerwca do 14 października.

Rejsy do Dubrownika i pozostałych miast w Chorwacji będą wykonywane Embraerami, a także Bombardierami Q400 LOT-u w konfiguracji trzech klas: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Jak czytamy w komunikacie, z połączeń do Chorwacji będą mogli skorzystać także pasażerowie – przesiadający się przez hub w Warszawie – z innych miast w Europie Zachodniej i Północnej a także z Azji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zaćmienie słońca wabi turystów do USA

Większość Amerykanów zamierza oglądać dziś całkowite zaćmienie Słońca. Fenomen astronomiczny ściąga do tego kraju ...

Dubaj zadowolony z wyników turystyki, czeka na Expo

16,73 miliona turystów odwiedziło Dubaj w zeszłym roku. W stosunku do zeszłego roku to ...

Środkowe Włochy liczą na turystów, których wystraszyły trzęsienia ziemi

Na Wielkanoc przyjedzie do środkowych Włoch, do regionów doświadczonych przez serię trzęsień ziemi, nieco ...

Aquaparki Dubaju, czyli nie brakuje wody na pustyni

Park wodny Aquaventure został wyróżniony przez portal TripAdvisor tytułem Najlepszego Parku Wodnego w Dubaju ...

Rainbow urósł na sprzedaży wakacji o 30 procent

Biuro podróży Rainbow powiadomiło, że sprzedało o 30 procent więcej wycieczek na lato niż ...

Premier z nadzieją o Centralnym Porcie Lotniczym

Centralny Port Lotniczy to ważny projekt cywilizacyjny, pokazujący, że Polska to dynamicznie rozwijające się ...